Olympus PEN-F już oficjalnie!

Olympus-PEN-F_13
Pojawił się nowy bezlusterkowiec Olympus PEN-F, który według producenta jest „kwintesencją stylu i esencją fotografii”. Aparat został wyposażony m.in. w matrycę Live MOS o rozdzielczości 20 mln. pikseli z filtrem ultradźwiękowym czyszczącym sensor, oraz procesor TruePic VII. Będzie sprzedawany już w w przyszłym miesiącu w cenie 7 tys. złotych.

Olympus-PEN-F_15
Nowy Pen jest utrzymany w stylu „retro”, zwraca uwagę dbałość producenta o wygląd zewnętrzny i dopracowanie szczegółów. Zachwyt budzą wykończenia, wygląd pokręteł, a nawet listwy maskujące. Aparat nawiązuje do analogowej, półklatkowej lustrzanki która pojawiła się w ofercie firmy w 1963 roku (kliknij info). W nowym Olympusie zaimportowano, znany z E-M5 II, system AF, 5-osiową stabilizację, a tryb High Res Shot pozwala na otrzymanie zdjęć w rozdzielczości 50 mln. pikseli. Firma chwali się najkrótszym w swojej kategorii opóźnieniem pomiędzy naciśnięciem spustu, a zwolnieniem migawki. Autofokus jest szybki, dzięki trybowi Eye Detect AF ustawiamy ostrość na oko fotografowanej osoby. Pole ostrości możemy regulować dotykowo na ekranie LCD.

Olympus-PEN-F_12
Aparat otrzymał migawkę mechaniczną o najkrótszym czasie otwarcia 1/8000 sekundy, 3-calowy obrotowy i dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 1 080 000 punktów. Jest możliwość wyboru ekwiwalentu czułości ISO w zakresie 80-25600, w serii można wykonać 10 kl./s (5 klatek z pełnym wsparciem autofocusa). Na górze w przedniej części nowego Pena znajduje się pokrętło („kreatywne”) dając użytkownikowi dostęp do wbudowanych czternastu Filtrów Artystycznych i Kreatora Koloru, a także nowych funkcji: Kontroli Profili Monochromatycznych oraz Kontroli Profili Barwnych. Kontrola Profili Monochromatycznych pozwala na dostosowanie krzywej gradacji, intensywności ziarnistości filmu i winiety. Dźwignia za pokrętłem trybów pracy daje bezpośredni dostęp do ulubionych ustawień. W kompozycji obrazu pomoże też wizjer elektroniczny typu OLED o rozdzielczości 2.36 miliona punktów.

Olympus-PEN-F_14
W środku aparatu znajdziemy moduł Wi-Fi, nowy Pen pozwoli nam na przesyłanie zdjęć i zdalne sterowanie kamerą z poziomu smartfona i tabletu. Niestety nowy model nie zarejestruje klipów wideo w rozdzielczości 4K (jest tylko Full HD 1080p, z prędkością 60 kl./s), pocieszeniem może być możliwość tworzenia filmów poklatkowych 4K. Aparat nie jest w pełni uszczelniany przed wpływem wilgoci i kurzu.

Porównanie nowego Olympusa z analogowym z 1963 roku:

Olympus-Pen-F_digit-tra1

Olympus-Pen-F_digit-tra2
Zobacz wideo:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s