Dwie wystawy fotografii koncertowej

Rokita-K_1
Do końca lutego, w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, jest prezentowana wystawa będąca podsumowaniem pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Koncert”. Towarzyszy jej autorska ekspozycja „Koncerty światłem malowane” Kary Rokity.

Konkurs odbywał się w ramach Boguszowickich Dni Młodych , a jego celem była m.in. popularyzacja muzyki granej na żywo i utrwalenie w fotografii subtelnego piękna koncertowej chwili. Wpłynęło 410 prac 110 autorów, pierwsze miejsce zdobyła Bogusława Horszczaruk-Kaczyńska z Warszawy za zestaw dwóch fotografii pt. „Spotkania trzeciego stopnia”.

Horszczaruk-B_kon1_2
Horszczaruk-B_kon1_1
Drugie miejsce przypadło Marcinowi Wilkowi ze Szczecinka za cykl fotografii zatytułowanych „Muzyczne emocje”, a trzecią nagrodę odebrała Anna Kowalczyk z Warszawy za fotografię pt. „Dla wioślarzy”.

Wilk-M_kon_1
Wilk-M_kon_2
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 70 zdjęć wykonanych przez 39 fotografów. Nagrodzone prace powyżej i poniżej.

Kowalczyk-A_kon_1
Natomiast „Koncerty światłem malowane” to pierwsza autorska wystawa warszawskiej fotografki koncertowej – Kary Rokity. Zajmuje się ona fotografią koncertową od 2007 roku, jest ona również organizatorką i promotorką wystaw fotograficznych o tematyce muzycznej.

Rokita-K_3
Rokita-K_2
Jej pierwsze zdjęcia powstały dla magazynu Metal Hammer. Publikowała również w magazynach: Teraz Rock, Hardrocker, Perkusista, Basista, w miesięczniku FOTO, Polish Independent Music Magazine. Na wystawie w Galerii DeKa prezentowane są prace pochodzące z tzw. zbioru: „The best of” – najlepszych fotografii, które udało się zrealizować artystce w ciągu ostatnich 8 lat.

adres: Galeria Fotografii DeKa i Galeria Drugiego Planu w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s