Lookout Gallery zawiesza działalność!

Lookout-Gallery_logo
To informacja dnia – warszawska Lookout Gallery zawiesza działalność. Decyzję tą podjęła Katarzyna Borucka, założycielka i właścicielka galerii.

Lookout Gallery powstała cztery lata temu, promowała fotografie najciekawszych współczesnych artystów z Polski i z zagranicy. Organizowano wydarzenia towarzyszące, podjęto także szeroko pojęte działania na rzecz rozwoju fotografii jako sztuki. Pierwsza wystawa („Poławiacze snów”) pokazywała prace Sarah Wilmer, Alexandra Bindera, oraz Julity Paluszkiewicz. W tym samym roku mieliśmy okazję oglądać zdjęcia Jany Romanovej, artystki należy do młodego pokolenia rosyjskich fotografów. Jej prace uwidaczniały ludzkie problemy: młode małżeństwa, spodziewające się dziecka, strażaków ocierających się w swych akcjach o śmierć, demonstrantów na ulicach. W zeszłym prezentowana była twórczość m.in. Pawła Błęckiego („Życie przedmiotów”) czy Diany Lelonek („Yesterday I met a really wild man”). Ostatnia ekspozycja („ViBo: Koh-i-N∞r”) zakończyła się dwa dni temu, był to pokaz prac włoskiego artysty Carlo Zanniego.

Poniżej oficjalna informacja.
————————————————————————————
Drodzy Państwo, Fani, Znajomi i Przyjaciele galerii Lookout,

Nadszedł czas na zmiany. Lookout Gallery, która z powodzeniem działała na warszawskim rynku sztuki współczesnej przez ostatnie cztery lata, kończy swoją działalność w dotychczasowej formie. Stanąwszy przed perspektywą zmiany lokalu i wyzwaniami rynku fotografii współczesnej, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności galeryjnej. Na ul. Puławskiej 41/22 jesteśmy już tylko do 31 stycznia.

Ale to nie koniec Lookout. Nie znikamy całkowicie. Pozostajemy w kontakcie z naszymi artystami i będziemy śledzić ich rozwój, zaś ich wybrane prace, pokazywane w galerii na przestrzeni ostatnich 4 lat, staną się podstawą kolekcji fotografii, która będzie rozwijana właśnie pod marką Lookout Collection. Kolekcja będzie prezentowana na dotychczasowej stronie http://www.lookoutgallery.pl i będzie regularnie wzbogacana. Utrzymujemy również naszą stronę na Facebooku, która będzie żyła ciekawymi wydarzeniami ze świata fotografii, pozostającego w kręgu naszych zainteresowań.

Dziękujemy za te 4 lata, przede wszystkim artystom, z którymi mieliśmy okazję współpracować: Alexandrowi Binderowi, Przemkowi Dzienisowi, Dorocie Buczkowskiej, Janie Romanovej, Andrzejowi Świetlikowi, Karolowi Komorowskiemu, Sarze Wilmer, Dianie Lelonek, Markowi Kucharskiemu, Grzegorzowi Stefańskiemu, Pawłowi Błęckiemu, Maciejowi Nowaczykowi, Grzegorzowi Łoznikowowi, Mateuszowi Kiszce, Ani Orłowskiej, Maciejowi Stępińskiemu i Julicie Paluszkiewicz. Dziękujemy też naszym kolekcjonerom, zaprzyjaźnionym galeriom, obok których uczestniczyliśmy w takich wydarzeniach jak Warsaw Gallery Weekend czy pamiętne Salony Zimowe, i nie tylko, i Wam wszystkim, którzy przychodziliście na nasze wernisaże, wystawy i spotkania.

Nie żegnamy się z Wami, a mówimy tylko „Do widzenia”, bo nie znikamy bezpowrotnie!

Z gorącymi pozdrowieniami,

Katarzyna Borucka
Założycielka i właścicielka Lookout Gallery

Katarzyna Różniak
Kuratorka i koordynatorka Lookout Gallery

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s