Sekonic LiteMaster Pro L-478. Nowe wersje

Sekonic-L-478
Sekonic LiteMaster Pro L-478 jest obecny na rynku już od trzech lat i kosztuje około 1300 złotych. Jego zaletą jest automatyzacja procesów pomiarowych która zapewnia szybką i komfortową pracę. Właśnie ukazały się wersje DR-U-PX oraz DR-U-EL które sprawiają, że miernik nadal jest ciekawą propozycją dla współczesnego fotografa i filmowca.

Sekonic należy do ostatnich „wielkich” epoki analogowej, firma szybko przestawiła swoją ofertę na fotografię cyfrową. Inni nie poradzili sobie tak dobrze – wprawdzie istnieje jeszcze Aspen Corporation (Polarisy) czy Gossen Foto-und Lichtmesstechnik, ale to już nie to co dawniej. Minolta nie ma w swojej ofercie żadnych mierników do fotografii, z tego pola znikła też marka Weston-Master, Nissin i niezmiernie kiedyś popularme w „demoludach” Weimar-Luksy, Leningrady i urządzenia pod szumną nazwą „Swierdłowsk”. Niezamożni mogą kupić chińskie światłomierze za 200 złotych, ale chyba nie jest to dobre rozwiązanie. Interesującą ofertą może być Allegro.

Sekonic-LiteMaster-Pro-L-47
Nowe wersje LiteMaster Pro L-478 zostały wyposażone w duży, 2,7-calowy kolorowy wyświetlacz. Dotykowy panel ułatwia szybki dostęp do wszystkich funkcji fotograficznych i filmowych. Jest możliwość zapamiętania do dziewięciu pomiarów, co pozwala precyzyjnie zmierzyć wszystkie cienie i światła planu zdjęciowego oraz skonfrontować te dane z profilem danego aparatu. Urządzenia mają możliwość zdalnej kontroli lamp pracujących w systemie oświetleniowym Phottix i Elinchrom. Pracują na częstotliwości 2.4 GHz, można włączać konkretne grupy lamp (do 4 grup) i regulować ich energię błysku. Światłomierz automatycznie analizuje proporcję światła błyskowego do zastanego i wskazuje procent lampy w całkowitej ekspozycji. Dzięki oprogramowaniu Sekonic Data Transfer Software, możliwa jest także automatyczna kalibracja urządzenia na podstawie badania matrycy danego aparatu. Zaletą nowych produktów jest także rozbudowany zakres czułości do wartości 409 600 oraz automatyczne przeliczanie na inne jednostki jak: Lux, FC, czy cd/m2.

Cena nowych światłomierzy wyniesie około 400 USD.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s