Kolejne wydawnictwo rezygnuje z fotoreporterów

Press-Photographer1
Spółka Local World, będąca liderem brytyjskiego rynku lokalnych tytułów prasowych, zamierza zwolnić większość fotoreporterów. Na łamach czasopism będą wykorzystywane głównie zdjęcia amatorskie, pracę może więc stracić kilkadziesiąt osób.

Local World wydaje około 100 lokalnych gazet. Grupa, której prezesem jest David Montgomery, została założona w 2012 roku. Obecnie przynosi zysk, ale nie jest on duży (około 15,8 mln funtów), potrzebna jest więc „racjonalizacja wydatków”. Najłatwiej ciąć koszta osobowe, zapadła decyzja że redakcje w codziennej pracy będą korzystały z fotografii nadesłanych przez czytelników oraz wykonanych przez dziennikarzy m.in. smartfonami. Często podnoszony jest argument, że zwolnienia stanowią efekt konsekwentnie realizowanej polityki mającej na celu ustabilizowanie sytuacji tytułów na zmagającym się z kryzysem rynku prasy, oraz że fotoreporterzy nie zawsze znajdują się tam, gdzie coś się dzieje, a użytkownicy urządzeń mobilnych generują materiały wysokiej jakości.

Press-Photographer2
Smutne informacje dochodzą więc z „Nottingham Post” gdzie etaty dla pięciu fotografów zostaną zredukowane do jednego. Ale jest to i tak dobra wiadomość, bo w takim „Whitstable Times”, „Herne Bay Times”, „Canterbury Times”, „Kent Gazette”, czy „Folkestone Herald Express” zupełnie zostanie zlikwidowane stanowisko fotoreportera.

Warto zwrócić uwagę, że ponad rok temu dwaj wydawcy prasy lokalnej w Wielkiej Brytanii: Newsquest i Johnston Press także zdemontowali działy fotograficzne w redakcjach wielu swoich tytułów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s