III Jurajski Festiwal Fotograficzny

III_JFF_2016_1
Trwa kolejna edycja Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego, tegorocznym tematem przewodnim są efekty specjalne w fotografii. W programie przewidziano m.in. wykłady, warsztaty, prezentacje sprzętu, oraz obróbkę cyfrową.

Festiwal wystartował dwa lata temu dzięki grupie przyjaciół z zawierciańskiego Stowarzyszenia Jurassic Photo Team. Pasja, kreatywność i zaangażowanie organizatorów pozwoliły stworzyć I i II JFF oraz dwa festiwale letnie.

III_JFF_2016_2
Tegoroczna impreza odbywa się w Hotelu Fajkier  w Lgocie Murowanej koło Kroczyc. Do udziału w Festiwalu zaproszono m.in. Marcina Bójko (Foto-Plus/DFV), Grzegorza Malinowskiego, Piotra Wróblewskiego, Marcina Woźniaka, Magdalenę Tarach Haładyń, oraz Jakuba Kaźmierczyka, Tematy szkoleń są bardzo ciekawe, np. Grzegorz Malinowski opowie o pracy w studio, zdradzi co wpływa na atrakcyjność zdjęcia, oraz jak kreować spektakularne portrety przy pomocy światła, modyfikatorów i innych narzędzi w studio. Z kolei tematem zajęć z Marcinem Bójko będzie „Fotografia ultraszybka”.

Gwiazdą Festiwalu stanie się Paweł Totoro Adamiec, fotograf, charakteryzator, projektant, Lubelskiej Szkoły Fotografii i SPPSS Lublin, oraz współzałożyciel Fundacji Kultury Audiowizualnej, Warto zaznaczyć, że artysta tworząc kreacje i makijaże, często sięga po nietypowe materiały i techniki, W swoich pracach ukazuje mocno teatralną i zniekształconą rzeczywistość. Na Festiwalu przewidziano też niespodziankę: Robert Woźniak z firmy Canon Polska zaprezentuje m.in. najnowszą profesjonalną lustrzankę EOS-1D X Mark II oraz komplet „szkieł”. Będzie można ją nie tylko zobaczyć, ale także
przetestować.

Impreza zakończy się jutro, udział w niej jest bezpłatny. Wymagana była tylko rejestracja gdyż hotel może pomieścić około 140 uczestników. Festiwal wspiera m.in. firma Olympus Polska, Foto-7, Foto-Nova, Epson, Sony Poland, patronem medialnym jest magazyn Foto-Plus, oraz portal fotografuj.pl i Fotoblogia.

Relacja z poprzednich imprez poniżej:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.