Nowe obiektywy od Sigmy już w przyszłym tygodniu

Sigma-logo
Chyba już wyjaśniła się sprawa z tajemniczym zwiastunem który został opublikowany przez firmę Sigma Österreich na jednym z portali społecznościowych. Przypuszczano, że przed targami CP+ zostanie pokazany, należący do linii Sport, zoom Sigma 70-200 mm f/2.8 OS. Ale chyba tak się jednak nie stanie, pojawi się natomiast Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM (Art), oraz Sigma 30mm f/1.4 DC DN (Contemporary).

Sigma-50-100mmf1.8-DC-HSM-A
Na budowę optyczną pierwszego obiektywu złoży się 21 elementów ustawionych w 15 grupach. Znajdziemy tam m.in. trzy soczewki FLD, jedną typu SLD (Special Low Dispercion) oraz jedną wykonaną w technologii High Index High Dispersion. Będzie też ultradźwiękowy silnik HSM i 9-listkowa przysłona kołowa, a gumowe wykończenia zapewnia pewny uchwyt. Minimalny dystans nastawienia ostrości wyniesie 95 cm, będzie można stosować filtry o średnicy 82 mm. Wymiar: 170.7×93.5mm, masa: 1490g. Prawdopodobnie cena obiektywu wyniesie około 1400 USD, będzie on dedykowany do Canona, Nikona i Sigmy.

Sigma-30mm-f14-DC-DN-Contem
Z kolei Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary będzie dostępna w wersjach z mocowaniem do Sony E i do Mikro Cztery Trzecie. Ukaże się już w połowie marca, cena wyniesie około 400 USD. Obiektyw ma ostrzyć z odległości 30 centymetrów, konstrukcyjnie będzie się składał z 9 elementów optycznych ustawionych w 7 grupach. 9-listkowa przysłona zapewni ładne rozmycie tła. Wymiary: 73.3×64.8mm, masa: 265g.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s