Nowości Tamrona. Jasna portretówka ze stabilizacją i makro

Tamron-sp85_90mm_1
No i pokazały się dwa nowe obiektywy Tamrona. Jednym z nich jest, wyposażony w stabilizację obrazu SP 85 mm f/1.8 Di VC USD, drugi to SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD. Nowe „szkła” są kompatybilne z najnowszym dodatkiem Tamron Tap-in Console który umożliwia aktualizowanie oprogramowania, dostosowywanie AF oraz tzw. „personalizację” produktu.

Tamron-sp85_90mm_2
Nowe Tamrony kontynuują wzornictwo serii SP New i otrzymały zabezpieczenia przed kurzem i wilgocią. Są wyposażone w stabilizację obrazu o wydajności 3.5 stopni i będą dostępne z mocowaniami Canona i Nikona oraz Sony (bez stabilizacji). Oba „szkła” mają też powłoki eBAND oraz BBAR, które zwiększają przepuszczalność światła i zmniejszają refleksy oraz efekt flary. Przedni element ma ponadto dodatkową powłokę fluorową, która chroni przed kondensacją pary wodnej i odpycha zanieczyszczenia. Okrągła przysłona daje bardzo przyjemne rozmycie tła.

tamron-sp85mm-f1-8_1
tamron-sp85mm-f1-8_3
W konstrukcji optycznej SP 85 mm f/1.8 Di VC USD znajdziemy m.in. w element LD (Low Dispersion) oraz dwie soczewki XLD (Extra Low Dispersion), które poprawiają właściwości dyspersyjne. Natomiast Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD składa się z z 14 elementów poukładanych w w 11 grupach. Wśród nich jest soczewka ze szkła o niskiej dyspersji LD, a także dwa elementy XLD (eXtra Low Dispersion). Floating System wpływa na jakość obrazu na każdym poziomie ostrzenia, nie powodując zakrzywienia pola

tamron-sp90mm-f2-8_1
tamron-sp90mm-f2-8_2
Do obiektywów będzie dołączone oprogramowanie do edycji obrazów- SILKYPIX Developer Studio. To popularny RAW-konwerter i program do korekty aberracji w oparciu o dane optyczne obiektywu, który jest zintegrowany tylko z obiektywami Tamron SP Series.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.