Niespodzianka! Jest Sigma sd Quattro oraz sd Quattro H.

Sigma-sd-Quattro_2
Dwa nowe bezlusterkowce które pojawiły się w ofercie firmy Sigma są niewątpliwie zaskoczeniem, gdyż wcześniej nie było żadnych „przecieków”. Ich szkielet wykonano ze sztywnych i odpornych na odkształcenia oraz uderzenia stopów magnezu, specjalne uszczelnienia chronią wnętrze przed wilgocią i kurzem. Na razie nie wiadomo kiedy będą w sprzedaży.

Sigma-sd-Quattro-sd-Quattro
Sigma sd Quattro otrzymała matrycę Foveon X3 wielkości APS-C (1.5x format 35mm) o rozdzielczości w 39-mln. pikseli, natomiast w drugim modelu znajdziemy czujnik APS-H o wymiarach 26,6×17,9 mm o rozdzielczości 51 mln. pikseli. Porównanie poniżej.

Matryce-Sigma-sd-Quattro-sd
Obydwa modele zostały wyposażone w procesor True III obsługujący matryce Foveon. Firma podkreśla, że ich główną zaletą jest zdolność do rejestracji każdego koloru RGB przez każdy piksel, pozwala to na uniknięcie konieczności interpolacji barw oraz uzyskanie szerokiej rozpiętości tonalnej. Dlatego użytkownikom po raz pierwszy udostępniono tryb fotografowania SFD (Super-Fine Detail).

Sigma-sd-Quattro-H_1
Sigma-sd-Quattro_1
Sigma-sd-Quattro_5
Kadr w nowych bezlusterkowcach można ustawić w oparciu o 3-calowy wyświetlacz LCD, pokazujący 100% pola widzenia. Praca AF została oparta o technologię detekcji faz oraz detekcji kontrastu. Użytkownicy mają do dyspozycji 9-polowy układ punktów ostrości. Oba modele wykorzystują mocowanie obiektywów Sigma SA.

Sigma-sd-Quattro_4
Wątpliwości musi niestety budzić wygląd zewnętrzny nowych aparatów, chociaż „inżynierowie Sigma Corporation zadbali o ergonomię pracy fotografów i sterowanie najważniejszymi funkcjami aparatu i ekspozycji odbywa się w łatwo dostępny i szybki sposób”… Design chyba nie jest najmocnieszą tu stroną.

Sigma-sd-Quattro_3
Wraz z aparatami w sprzedaży pojawią się akcesoria pozwalające na ich pełne wykorzystanie. W ofercie będzie dostępny grip PG-41 oraz zaawansowana lampa błyskowa EF-630, oferująca m.in. synchronizację z krótkimi czasami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s