Sigma A 50-100 mm f/1.8 DC HSM już jest!

Sigma50-100mmF1-8_3
Wśród nowości zaprezentowanych przez koncern Sigma Corporation zwraca uwagę, przeznaczony do lustrzanek z matrycą wielkości APS-C, obiektyw Sigma A 50–100 mm f/1.8 DC HSM. Należy on do linii Art, będzie dostępny w mocowaniu Canon, Nikon, Sigma. Jego cena w Polsce wyniesie około 5000 złotych.

Obudowa nowego zooma wykonana jest z metalu oraz termicznie stabilnego kompozytu. Napęd AF jest obsługiwany nowym, zoptymalizowanym ultradźwiękowym silnikiem HSM, który pozwala na doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb ręczny. Obiektyw składa się z 21 soczewek, wśród nich znajdziemy jeden elementy SLD, trzy FLD. Soczewki asferyczne poprawiają jakość obrazu na brzegach kadru. Wszystkie elementy optyczne zostały poukladane w 15 grupach.

Sigma50-100mmF1-8_4
Mechanizmu przysłony wykonano z wytrzymałego włókna węglowego. Wewnętrzne ogniskowanie powoduje że podczas nastawiania ostrości oraz zmiany ogniskowych obiektyw nie zmienia swojej długości. Wymiary nowego „szkła” wynoszą 170.7×93.5 mm, masa 1490 g. 9-listkowa kołowa przysłona daje przyjemne rozmycie tła. W materiałach prasowych nie wspomniano o uszczelnieniach.

Nowy obiektyw współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK i jest objęty możliwością odpłatnej wymiany mocowania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.