Nagrody iF Design Awards 2016 rozdane.

iF-Design-Awards-2016
Odbyła się gala rozdania nagród tegorocznych iF Design Awards 2016. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. firma Ricoh Imaging, został doceniony średnioformatowy aparat Pentax 645Z oraz kamerka Ricoh Theta S.

iF Design Award to jeden z najbardziej liczących się na świecie konkursów z dziedziny wzornictwa przemysłowego. Co roku w imprezie tej bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata, w obecnej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów w dwunastu kategoriach. Należy wspomnieć, że zgłoszenie do nagród jest płatne i wynosi od każdego produktu około 450 euro, laureaci muszą jeszcze wnieść dodatkowe świadczenia za posługiwanie się logiem iF Design w wysokości 2600 euro. Jest to więc niezły biznes, organizatorzy całego przedsięwzięcia tłumaczą, że muszą pobierać „wpisowe” gdyż są duże koszty. Natomiast nagroda iF design award przynosi jej laureatom wiele korzyści. Znak iF Label symbolizuje niezwykłą jakość i doskonały design, w porównaniu z konkurencją nagrodzony produkt wyróżnia się. Być może tak jest, ale co ma zrobić klient gdy na półce sklepowej jest np. pięć aparatów różnych firm z tym samym logiem nagrody? Bo inne firmy fotograficzne też otrzymały wyróżnienie za wzornictwo. Nikt nie został pokrzywdzony, sporo nagród powędrowało do Canona za takie modele jak EOS 5DS / EOS 5DS R, XC10 4K, EOS M3, PowerShot G3 X Digital oraz obiektywu EF 11-24mm f/4L USM. Nie sposób ominąć też koncernu Fujifilm i czterech aparatów (Fujifilm X-Pro2, X70, X-T10, XQ2) i jednego obiektywu telewizyjnego UA80x9.

Pentax-645Z_9Warto zaznaczyć że nagrodzony Pentax 645Z zadebiutował prawie dwa lata temu i z miejsca zdobył nagrodę TIPA (najlepszy aparat średnioformatowy) oraz EISA. To dobry sprzęt, ale trochę to dziwne, że otrzymuje wyróżnienie po tak długim czasie od premiery. Z kolei kamera Theta S, która zastąpiła model Theta M15, jest obecna na rynku od pół roku. Pozwala na wykonywanie sferycznych panoram.

Ricoh-Theta-S-360_1Miłym akcentem ceremonii rozdania nagród był udział dwunastu firm z naszego kraju. Niestety, żadna nie jest związana z branżą foto. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s