Znowu wadliwe Nikony D750.

Nikon-D750_19
Firma Nikon po raz kolejny ogłosiła, że niektóre egzemplarze modelu D750 mają wady fabryczne. Problem dotyczy migawki, która nie funkcjonuje prawidłowo i może czasami powodować zacienienie części kadru. To już trzecia „wpadka” z tym modelem, zapowiada się prawdziwy serial.

Na przełomie grudnia i stycznia 2015 roku użytkownicy lustrzanki sygnalizowali, że podczas fotografowania scen, w których widać jasne źródło światła (np. lampę), na zdjęciu może pojawić się flara „nienaturalnego kształtu”. Źródło światła musi być umieszczone nad górną krawędzią kadru. Nikon przeprosił za niedogodności i prosił wszystkich o kontakt z działem serwisu w celu usunięcia wady. Niektóre egzemplarze aparatu zostały wycofane ze sprzedaży, i na pewien czas zatrzymano produkcję.

Nikon-D750_20
Kolejny odcinek kłopotów z D750 miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. Firma poinformowała że w niektórych egzemplarzach wyprodukowanych w październiku i listopadzie 2014, mogą wystąpić problemy z migawką. Może ona powodować zacienienie części kadru. Obecny komunikat Nikona stwierdza, że problem może dotyczyć większej ilości aparatów (które opuściły fabrykę pomiędzy grudniem 2014 r., a czerwcem 2015 r.). Tak jak poprzednio, właściciele D750 powinni udać się do lokalnego serwisu i podać swój numer seryjny, aby sprawdzić, czy aparat jest wadliwy (można też to zrobić samodzielnie poprzez specjalną stronę). Jeśli tak jest, to Nikon naprawi go bezpłatnie.

Zastanawiające jest to, jak firma będzie teraz oznaczała serwisowane korpusy. Przy problemie z flarą, w naprawionym aparacie w gnieździe statywowym umieszczano czarną kropkę. Oznaczała ona, że D750 miał wadę, ale została ona już usunięta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.