Jakich lustrzanek Nikona można oczekiwać w najbliższym czasie?

Nikon-logo-6
W tym roku odbędzie się Photokina, wydaje się więc, że firma Nikon zaprezentuje nową lustrzankę. Warto zaznaczyć, że dwa lata temu w związku z tą imprezą zadebiutował model D750, a w 2012 roku sławny, brudzący matrycę Nikon D600. Oczywiście premier należy się też spodziewać wcześniej, dobrym miesiącem na nowe produkty jest kwiecień i maj.

Poniżej znajduje się lista lustrzanek które powinny być zastąpione przez nowsze modele. Większość aparatów została zaprezentowana dwa lata temu, a w elektronice to prawie wieczność. Wzorem do naśladowania jest firma Canon i jej najnowszy EOS 1300D. To naprawdę „mistrzostwo świata” w wielokrotnym sprzedawania tego samego produktu. Konstrukcja ma już siedem lat i co dwa lata udaje się wmówić użytkownikom, że kolejna wersja jest wyjątkowa.

Nikon-D3300_2
Listę produktów do wymiany otwiera Nikon D3300 który został pokazany w styczniu 2014 roku. Jego cena z zoomem o zakresie ogniskowych 18-105 mm wynosi około 2200 złotych. Aparat posiada matrycę APS-C o rozdzielczości 24,2 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego i procesor Expeed 4. Wydaje się, że rozdzielczość czujnika nie zostanie ruszona, ale procesor będzie wymieniony na „piątkę”. Do zalet aparatu dojdzie USB w wersji 3,0, moduł W-Fi i NFC.

nikon-d610_6
Kolejny aparat do zastąpienia to Nikon D610 który jest obecny na rynku od  października 2013 roku. Widać że to trochę starsza konstrukcja, wymiany dopomina się procesor Expeed 3, być może następca będzie miał możliwość rejestracji filmów w 4K (UHD) 30p/25p/24p.

Nikon-D750_6
Pokazany we wrześniu 2014 roku Nikon D750 jakoś ostatnio nie ma szczęścia. Ciągle wybuchają afery z prawidłowym działaniem aparatu. Rok temu ujawniono, że podczas fotografowania scen, w których widać jasne źródło światła (np. lampę), na zdjęciu może pojawić się flara „nienaturalnego kształtu”. Później doniesiono, że w niektórych egzemplarzach wykryto wady fabryczne. Usterka polega na tym, że migawka nie funkcjonuje prawidłowo, co powoduje że część ujęcia może być ciemniejsza. To bardzo zły PR wokół tego modelu, wydaje się, że Nikon uczyni krok w kierunku zakończenia produkcji i wypuszczenia poprawionej wersji z nowym symbolem.

Nikon D810_5
Ostatnią lustrzanką do wymiany z obecnej oferty firmy jest najprawdopodobniej Nikon D810 który został zaprezentowany w czerwcu 2014 roku. Co można tam zmienić? Rozdzielczość pełnoklatkowej matrycy jest chyba wystarczająca, ale procesor obrazu powinien być zastąpiony nowszym. Być może ekwiwalent czułości ISO zostanie rozszerzony do wartości 102400, pojawi się ekran LCD o rozdzielczości 2,3 mln. punktów i możliwość kręcenia filmów w 4K.

nikondf_9
Spekulacje dotyczące wymiany nie ominęły także Nikona Df. Jednak wydaje się, że w tym roku nie zobaczymy następcy. Wszystko na to wskazuje, że nowa konstrukcja zostanie pokazana za rok.

Podsumowując: Nikon D3400 zastąpi Nikona D3300, Nikon D620 zastąpi Nikona D610, Nikon D760 zastąpi Nikona D750, a Nikon D850 zastąpi Nikona D810.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.