Co to jest Olympus Sylus TG-Tracker?

Olympus_Logo_2
Zaczyna się sezon sprzedażowy, należy mieć nadzieję, że aparaty będą cieszyć się zainteresowaniem. Ostatnie lata w branży fotograficznej na napawają optymizmem, firmy więc próbują wprowadzać różne modele z funkcjami niedostępnymi w smartfonach. Olympus w najbliższym czasie zaprezentuje dwie nowe konstrukcje, jedną z nich będzie kamera sportowa o symbolu TG-Tracker.

Drugim modelem ma być Olympus IM001. Oba urządzenia zostały oficjalnie wymienione we wniosku rejestracyjnym w indonezyjskim urzędzie zajmującym się certyfikowaniem produktów i dopuszczeniem ich do użytkowania w przestrzeni radiowej.

Olympus-Sylus-TG-Tracker_1
Na razie nie ma informacji o pierwszym modelu i trzeba przyznać, że nazwa jest niezmiernie intrygująca. Jej część (TG) sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z typowym „twardzielem” przystosowanym do pracy w wielu ekstremalnych sytuacjach. Z racji dużej odporności na uszkodzenia liczba przycisków jest ograniczana do minimum, brak jest też dodatkowych wizjerów. Aparaty muszą być odporne na zgniatanie, można z nimi nurkować, wytrzymują upadek z jednego metra itd. Takie założenie daje wyobrażenie jak powinna konstrukcja  wyglądać, ale nie wiadomo jednak co ma oznaczać słowo „Tracker”.

Oczekuje się, że Olympus Sylus TG-Tracker i IM001 będą miały najwcześniej swoją premierę w okolicach 24 marca, ale bardziej jest prawdopodobne, że nowe urządzenia będzie można zobaczyć w Las Vegas na targach NAB 2016 (od 21 do 21 kwietnia).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.