Znane są już nagrody Poland National Award.

Haduch-Bartosz1
Ogłoszono listę zwycięzców wszystkich 60 konkursów National Awards. Najlepszą fotografią z Polski okazała się praca Bartosza Haducha (powyżej), drugie miejsce zdobył Filip Wolak, a trzecie Patryk Kuleta. Wszystkie nagrodzone zdjęcia w poszczególnych konkursach National Awards będzie można obejrzeć w londyńskim Somerset House od 22 kwietnia do 8 maja.

Na wystawie będą także prezentowane finałowe zdjęcia z konkursu profesjonalnego, otwartego i młodzieżowego. Dodatkowo, będzie można też zobaczyć obszerny pokaz prac laureatów tegorocznej nagrody za wybitny wkład w fotografię: chińsko-japońskiego małżeństwa RongRong & inri.

Wolak-Filip1
Nagrodzona praca Bartosza Haducha „Okno na Teshima” została wykonana na japońskiej wyspie Teshima. Autor otrzyma aparat Sony A7 II. Zdjęcie Filipa Wolaka zatytułowane jest „Śnieżny Central Park z 10 tysięcy stóp” (powyżej)  a Patryka Kulety „Modern Cathedrals I” (poniżej).

Kuleta-Patryk1
Bartosz Haduch z zawodu jest architektem, ukończył Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, studiował również na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Sewilli. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji w międzynarodowych i ogólnopolskich czasopismach związanych z tematyką architektury, sztuki i designu. Pięć lat temu obronił doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, od 2007 roku prowadzi grupę projektową i badawczą NArchitekTURA, oraz zajęcia na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Publikował fotoreportaże, m.in. z podróży do Indii, Chin, Japonii, Kuby i Maroka. Z kolei Filip Wolak jest fotografem, podróżnikiem i pilotem. Mieszka w Nowym Jorku i zajmuje się fotografią komercyjną. Współpracuje też z tygodnikiem „Time Out”, w którym dokumentuje największe i najciekawsze nowojorskie imprezy muzyczne. Jego nagrodzona praca pochodzi z albumu „Winter from Above” w którym połączył dwie pasje: fotografie i latanie. Trzeci laureat, Patryk Kuleta, należy do grupy polskich entuzjastów fotografii mobilnej. Od trzech lat systematycznie zdobywa nagrody w konkursie The Mobile Photography Awards.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć na stronie http://www.worldphoto.org. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.