Na pierwszej linii.

Dabrowski-Kuba
Już za tydzień w Muzeum Powstania Warszawskiego, w ramach cyklu „Na pierwszej linii” odbędzie się kolejne spotkanie z fotoreporterem wojennym. Tym razem gościem muzeum będzie Kuba Dąbrowski, który zaprezentuje zdjęcia z ogarniętego wojną Afganistanu.

Cykl na „Na pierwszej linii” wystartował pół roku temu, zamierzeniem organizatorów jest prezentacja współczesnej polskiej fotografii wojennej. Na comiesięcznych spotkaniach można porozmawiać z czołowymi polskimi fotoreporterami, którzy prezentują swoje zdjęcia, ukazujące realia konfliktów zbrojnych. Cykl zaingurował Maciej Moskwa, który od 2011 roku dokumentuje życie w ogarniętej wojna domową Syrii. Zdjęcia poświęcone tej tematyce zapewniły fotografowi nagrody, wśród których znalazły się m.in. Grand Prix Gdańsk Press Photo 2015, Zdjęcie Roku Grand Press Photo 2015, czy też Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014. Gościem muzeum był też Wojciech Grzędziński, który fotografował w Libanie, Gruzji, Sudanie Południowym i Afganistanie. Za zdjęcia z Osetii Południowej został laureatem konkursu World Press Photo.

Dabrowski-Kuba2
Teraz przyszedł czas na Kubę Dąbrowskiego. Wojna to nietypowa dla niego praca, gdyż zawodowo zajmuje się on portretowaniem znanych ludzi i reportażem z europejskich Tygodni Mody. W trakcie spotkania pokaże zdjęcia z Afganistanu i opowie o różnicach i podobieństwach pomiędzy fotografowaniem na ulicach Kabulu i na pokazach najbardziej znanych projektantów mody.

Na-pierwszej-linii
Spotkanie odbędzie się w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, 22 marca 2016 roku o godz. 18. Wstęp jest wolny po wcześniejszej rejestracji: spotkanie@1944.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.