Będzie negatyw JCH StreetPan 400.

JCH-StreetPan-400_1
Wkrótce w ofercie Japan Camera Hunter pojawi się monochromatyczny, małoobrazkowy negatyw o czułości ISO 400. Niezmiernie cieszy ten fakt i udowadnia zarazem, że chyba z analogową fotografią nie jest tak źle i nadal jest nią zainteresowanie. Oczywiście wyników sprzedaży nie można porównywać np. z latami dziewięćdziesiątymi ubiegłego wieku.

Firma Japan Camera Hunter jest niezwykła. Nie ma stałej siedziby, biura, sekretarki, działu sprzedaży, działu reklamacji, księgowości itp. Składa się z jednej osoby, jej właścicielem jest Bellamy Hunt który zajmuje się dostarczaniem różnego sprzętu fotograficznego pod konkretne zamówienia. Mieszka w Tokio, sprzedaje sprzęt taniej i szybciej. Nie konkuruje z marketami elektronicznymi, w jego ofercie nie ma najnowszych cyfrówek. Bellamy znalazł sobie niszę – fotografię analogową, teraz uruchomił sprzedaż czarno-białego negatywu z logo swojej firmy. JCH StreetPan 400 będzie dostępny od maja lub czerwca w ładunkach 135-36 po 10 sztuk. Koszt kostki wyniesie 9750 jenów (około 87 USD). W obróbce ciemniowej zaleca się kilka wywoływaczy: R09 (Rodinal), Rollei Supergrain, Ilford Ilfosol, ID-11, Kodak D-76, Ilford Perceptol, Kodak HC-110 B, Kodak X-Tol, Tanol.

Agfapan-400-Professional
Pozostaje pytanie co znajdziemy w środku. Na pudełku widnieje napis „Made in Belgium”, wniosek nasuwa się natychmiast. Z pewnością materiał został wyprodukowany według technologii firmy Agfa-Gevaert. Czyli można przypuszczać, że jest to „wiekowy”, panchromatyczny Agfapan 400 Professional o uczuleniu ISO 400. Materiał oparty jest na tradycyjnej technologii produkcji, jego zdolność rozdzielcza wynosi 110 l/mm. Uzyskuje się trochę lepszą ostrość i drobniejsze ziarno (RMS = 14) niż Tri-X i HP5. Podczas wywoływania forsownego (do ISO 800/30) następują niewielkie zmiany kontrastu, jakość obrazu nie ulega pogorszeniu. W wywoływaczu Atomal materiał może być forsowany do ISO 1600.

Dla porównania: na naszym rynku małoobrazkowy Rollei Retro 400S kosztuje 17 złotych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.