HIT THE ŁÓDŹ – Fotofestiwal ogłasza datę i program

Fotofestiwal-2016_1
Znany jest już program tegorocznej edycji Fotofestiwalu. Rozpocznie się 9 czerwca i potrwa dziesięć dni. Tematem przewodnim będzie doświadczenie, które od samego początku nierozerwalnie związane jest z fotografią – podróż oraz różne formy jej zapisu i prezentacji.

Temat główny HIT THE ROAD: Fotografowie w drodze przybliży nam nie tylko urok szablonowej fotografii pocztówkowej, ale również formy, które ją przekraczają – fotografię konceptualną, dziennikarską i dokumentalną. Przyjrzymy się więc dziełom Roberta Rauschenberga, współtwórcy pop-artu oraz fotografiom Davida „Chima” Seymoura, jednego z założycieli znanej na całym świecie agencji fotograficznej Magnum Photos.

Fotofestiwal-2016_2
Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi to także pokazy slajdów, ponad trzydzieści wystaw w sekcji OFFROAD (m.in. fotografie Zdzisława Beksińskiego), przegląd portfolio, wystawa Grand Prix, warsztaty fotograficzne i fotospacery oraz duża sekcja poświęcona książkom fotograficznym (Fotograficzna Publikacja Roku czy prezentacja książek biorących udział w konkursie Aperture Foundation Photobook Awards). Festiwal wraca także – we współpracy z Transatlantykiem – do programu filmowego. Zostaną zaprezentowane najciekawsze i najświeższe pozycje filmowe o fotografach i fotografii.

Dyrektorem artystycznym piętnastej, jubileuszowej edycji Fotofestiwalu jest Alison Nordström, wieloletnia kuratorka George Eastman House w Rochester, NY. Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje m.in. magazyn Digital Camera Polska oraz DOC! photo magazine (ciekawe, czy tak jak rok temu, na imprezę zostanie przygotowana wersja papierowa czasopisma).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.