Alterdiastar 2016 w Warszawie!

logo_alterDIASTAR_1
Wiadomo już, że najbliższa edycja Ogólnopolskich Warsztatów Fotograficznych alterDIASTAR im. Andrzeja Zatorskiego odbędzie się od 29 czerwca do 3 lipca w Warszawie. Tegorocznym koordynatorem imprezy jest Centrum Kultury Wilanów.

Warsztaty zgromadzą zainteresowanych fotografią już po raz siódmy, poprzednie edycje miały miejsce w Iłży, Kutnie, Świdniku oraz Lubinie. To kontynuacja warsztatów DIASTAR, które przez 28 lat z inicjatywy Kazimierza Nowickiego i Jerzego Orzechowskiego gościły w Starachowicach. Pieczę nad wszystkimi działaniami sprawował Andrzej Zatorski, to dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu Warsztaty skupiły grono miłośników fotografii z całej Polski.

logo_alterDIASTAR_2
Tym razem impreza odbędzie się na terenie warszawskiej dzielnicy Wilanów i jest adresowana do osób pełnoletnich. Warsztaty są bezpłatne, uczestnicy sami pokrywają koszty związane z dojazdem, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Organizatorzy mogą zaoferować jedynie czterdzieści pięć miejsc, warto zwrócić uwagę, że w przypadku bardzo dużego zainteresowania może zostać wprowadzona ocena dorobku artystycznego uczestników i na tej podstawie kwalifikacja kandydata na imprezę. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach, powinny przesłać wypełnioną kartę uczestnictwa na adres: borowska.archeo@gmail.com. Zgłoszenia są też przyjmowane droga pocztową: Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3, 02-960 Warszawa, z dopiskiem alterDIASTAR. Formularz dostępny jest pod linkiem (kliknij).

Alterdiastar 2016 rozpocznie się 29 czerwca o godz. 17, wszystkie zajęcia będą się odbywały w Domu Pracy Twórczej (tzw. stara plebania parafii św. Elżbiety) w Powsinie. To parterowy dom nakryty dwuspadowym dachem, w trakcie warsztatów będzie on stałym miejscem szkoleń i spotkań, otwartych również dla publiczności. Uczestnicy poznają południową część Warszawy, rejon Konstancina, Powsina, Piaseczna oraz Las Kabacki. W trakcie imprezy będą realizować dwa zadania konkursowe, później nastąpi ocena zdjęć. W jury zasiądą m.in.: Grażyna Myślińska i Sławomir Olzacki – fotografowie na co dzień zajmujący się reportażem i współpracujący z Polską Agencją Fotografów FORUM. Wieczorami przewidziane są projekcje slajdów, dyskusje i inne atrakcje. Organizatorzy mogą zaoferować noclegi na terenie Parku Kultury w cenie 45 złotych.

Na razie szczegółowy program szkoleń jest opracowywany. Dodatkowych informacji o warsztatach udzielają: Joanna Borowska, tel. 604 208 372, oraz Centrum Kultury Wilanów, tel.: 22 651 98 20.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.