Flickr na sprzedaż. Cena jest jednak nieznana.

Flickr-for-sale1
Flickr, jeden z najpopularniejszych serwisów związanych z fotografią, w najbliższym czasie zmieni właściciela. Obecnie należy do Yahoo, ale firma ma duże kłopoty finansowe i w ostatnim czasie wysłała zapytania do potencjalnych nabywców. Na razie nie jest znana cena sprzedaży.

Serwis Flickr jest produktem kanadyjskiej firmy Ludicorp z Vancouver. W marcu 2005 roku został kupiony przez Yahoo, dawny gigant internetowy zapłacił 35 mln, dolarów, co na obecne czasy wydaje się sumą śmieszną. Warto zwrócić uwagę, że Flickr był pierwszy na rynku Web 2.0, później powstał MySpace, czy YouTube. Z chwila przejęcia w serwisie wprowadzono dużo zmian pozwalających udostępniać zdjęcia i krótkie filmy. Strona graficzna uległa zmianie, zwiększono limit przestrzeni, którą otrzymywali użytkownicy darmowych kont. Pojawiły się nowe metody katalogowania i wyszukiwania zdjęć (np. chmura znaczników). Wszystkie fotografie cyfrowe przeniesiono z Kanady na serwery w Stanach i podlegają one teraz prawu amerykańskiemu. Z perspektywy czasu wydaje się jednak, że największym błędem Flickra było niezauważenie rewolucji mobilnej.

Flickr-for-sale2
Obecnie Yahoo boryka się z problemami finansowymi. Na początku próbowano zmniejszyć zatrudnienie o prawie 15 % (dwa lata temu w firmie pracowało ponad 12 tysięcy osób), później zapadła decyzja o zamknięciu najmniej dochodowych serwisów znajdujących się w portfolio firmy np. Yahoo! Geocities. Teraz przyszedł czas na sprzedaż najcenniejszych „pereł”, jedną z nich jest Flickr. W chwili obecnej wysłano zapytania do czterdziestu firm, m.in. Microsoft i Verizon. 11 kwietnia upływa termin rozpatrywania ofert.

W jednym z wywiadów założyciel serwisu, Stewart Butterfield stwierdził, że z pewnością projekt mógł osiągnąć więcej jako niezależny start-up niż w ramach korporacyjnych struktur Yahoo. MySpace jest tego przykładem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.