Metz Mecablitz 26 AF-1 będzie miał następcę.

Metz-26-AF-2_1
Wkrótce w ofercie firmy Metz pojawi się niewielka lampa błyskowa Mecablitz 26 AF-2. Zastąpi ona model Mecablitz 26 AF-1 który został zaprezentowany na Photokinie 2014. Tak jak poprzednik, nowy flesz będzie przeznaczony głównie dla bezlusterkowców posiadających sanki do mocowania zewnętrznej lampy.

Maksymalna liczba przewodnia wyniesie 26 (dla ISO 100/21 przy 85mm), atutem urządzenia będzie metalowa stopka, wbudowany dyfuzor, oraz lampa wspomagająca AF. Przy stopce znajdziemy gniazdo USB przeznaczone do aktualizacji oprogramowania. Nowy Metz będzie zasilany przez 2 litowe baterie 1.5V, typ IEC FR3, alkaliczno-manganowe ,,suche” lub niklowo-metalowo-wodorowe. Powinny one wystarczyć na około 110 wyzwoleń. Tak jak u poprzednika będzie możliwość pochylania palnika o kąt 90 stopni, dla osób filmujących przyda się dioda LED dająca światło stałe o mocy 30 luksów. Dostępnych będzie kilka trybów pracy: TTL, synchronizacja na pierwszą i tylną kurtynę, automatyczny błysk wypełniający, lampa zostanie wyposażona w podstawę i może być ustawiona do pracy w trybie slave. Nie będzie możliwości obracania reflektora, nie będzie bracketingu błysku i nie znajdziemy też wyświetlcza LCD.

Metz-26-AF-2_2
W pierwszej kolejności nowy flesz będzie dostępny do Canona, Nikona, Olympusa i Sony. Cena wyniesie około 130 USD
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.