Jest Panasonic Lumix DMC-GX80.

PanasonicDMC-GX80_6
Nie było zaskoczenia – w ofercie firmy Panasonic pojawił się Lumix DMC-GX80. To taki „młodszy brat” GX8, nowy bezlusterkowiec otrzymał starszą matrycę Live MOS o rozdzielczości 16 mln. pikseli bez filtra dolnoprzepustowego, procesor Venus Engine, jest też pięcioosiowa stabilizacja matrycy.

Nowy bezlusterkowiec może być ciekawą ofertą dla fotografujących (cena w B&H wyniesie około 798 USD). System pokręteł z przodu i z tyłu pozwala szybko i efektywnie zmieniać ustawienia. Jest parę zaawansowanych funkcji takich jak  system podwójnej stabilizacji obrazu znany z modelu GX8. Jest też 4K Photo, która jest dostępna w trzech trybach: 4K Burst, 4K Burst (Start/Stop) oraz 4K Pre-Burst. Każde z ustawień pozwala na wybranie pojedynczej klatki z sekwencji wideo 4K i zapisanie jej jako obraz JPEG o rozdzielczości 8 mln. pikseli. Jest też funkcja Light Composition wbudowaną w tryb 4K Photo Dzięki niej aparat może połączyć kilka klatek w celu stworzenia jednego obrazu, dobierając poszczególne piksele na podstawie ich jasności.

PanasonicDMC-GX80_7
Do pełni szczęścia dochodzi możliwość rejestracji wideo w rozdzielczości 4K (3840 x 2160, 24 i 25 kl/s). Na uwagę zasługuje funkcja przycinania 4K Live Cropping, która umożliwiającą edytowanie nagrania w aparacie. Autofokus oparty jest na detekcji kontrastu, wzbogacony został technologią DFD (Depth From Defocus) oraz Post Focus (zmiana punktu ostrości zdjęcia po jego wykonaniu). Przy nastawianiu ostrości możemy wybrać m.in. wykrywanie twarzy/oka, autofokus punktowy, tryb pomiaru pojedynczego oraz zaawansowany autofokus w warunkach słabego oświetlenia. Kadr można ustawić korzystając z 3-calowego, dotykowego i odchylanego o 80 stopni ekranu LCD o rozdzielczości 1040 tys. punktów, oraz wizjera LVF o 100 procentowym polu krycia. Z innych ciekawostek należy wymienić nową konstrukcję migawki która ma za zadanie eliminację wibracji, oraz 22 filtry „artystyczne”.

Nowy Lumix może pracować w zakresie czułości od ISO 200 do 25600 z możliwością rozszerzenia w do ISO 100.  Obsługuje technologię Wi-Fi, można łatwo połączyć się ze smartfonem lub tabletem. Można także wykorzystać urządzenia mobilne do zdalnego sterowania aparatem. Aparat będzie sprzedawany w trzech kolorach – brązowym, srebrnym i czarnym.  Niestety, korpus nie został uszczelniony przed wilgocia i kurzem.

Zobacz wideo:

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s