Lytro wycofuje się z biznesu foto.

Lytro-Light-Field-Camera2
Od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że firma Lytro Inc. wycofa się z biznesu foto. Informacje tą potwierdził CEO Jason Rosenthal który widzi przyszłość w wirtualnej rzeczywistości

Lytro Inc. jest znana m.in. z innowacyjnego aparatu Lytro Illum. Został on zaprezentowany dwa lata temu, umożliwia wyostrzanie wybranego fragmentu kadru już po zrobieniu zdjęcia. Pomysł ciekawy, został w ostatnim czasie wykorzystany przez Panasonika (Post Focus – zmiana punktu ostrości na zdjęciu po jego wykonaniu).

Lytro Illum posiada 1-calową matrycę, przed nią znajdują się mikrosoczewki. Rejestrowane są tzw. pole świetlne i zapisywane są dane o kierunku padania poszczególnych promieni światła, dzięki czemu ostrość można było ustawić już po wykonaniu zdjęcia. Należy zwrócić uwagę, że aparatom Lytro zarzucano kiepską ostrość, małą rozdzielczość oraz wymóg dedykowanego oprogramowania do otwarcia zdjęć. W obecnej sytuacji jest pewne, że projekt związany z aparatami wykorzystującymi technologię pól świetlnych nie wypalił.

Zobacz wideo:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.