Warsztaty Fotografii Teatralnej z Magdą Hueckel.

Warsztaty-Fotografii-Teatra
Trwa II edycja Konkursu Fotografii Teatralnej, a tymczasem do 15 kwietnia są przyjmowane zgłoszenia na warsztaty Magdy Hueckel. Szkolenie jest adresowane do osób zainteresowanych fotografią teatralną.

Warsztat podzielony został na dwa weekendowe spotkania, z których pierwsze odbędzie się 24 kwietnia w godz. 10-15, a drugie w maju. W tym miesiącu zostaną omówione ogólne zagadnienia dotyczące fotografii teatralnej, środki, z jakich korzysta teraz, z jakich korzystała w przeszłości oraz funkcje, jakie pełniła dawniej i obecnie. Podczas zajęć praktycznych, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z technikami fotografowania, sposobem kadrowania, kompozycją obrazu, estetyką, obróbką i przygotowaniem fotografii do druku. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się także, jak budować serię zdjęć ze spektaklu i jakich błędów unikać. Magda Hueckel opowie o współczesnych strategiach fotograficznych, celach stojących przed fotografem i o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, pokazując teatr. Każda z osób biorących udział w warsztacie powinna przygotować portfolio zawierające 2-3 serie prac. Zostaną one omówione w trakcie zajęć.

Aplikacje na warsztaty należy wysyłać na adres: mostrowska@instytut-teatralny.pl. Trzeba przesłać jeden cykl dokumentujący przedstawienie teatralne, oraz siedem „różnorodnych zdjęć teatralnych” (próby, sceny z życia teatru, itp). Wszystkie prace powinny być w formacie jpg, o dłuższym boku 1500 pikseli, rozdzielczości 150 dpi, podpisane imieniem i nazwiskiem autora i kolejnym numerem zdjęcia (według wzoru Jan_Kowalski_1 lub Jan_Kowalski_seria_1). Wielkość załączników nie powinien przekraczać 15 MB. Wyniki naboru ogłoszone zostaną 20 kwietnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.