Magnum Photography Awards. Warto wziąć udział.

Magnum-contest2016_1
W przyszłym roku będziemy obchodzili 70. rocznicę powstania Magnum Photos, niezależnej agencji której zalożycielami byli fotografowie: Robert Capa, Henri Cartier-Bresson, George Rodger i David Chim Seymour. Planowanych jest wiele imprez, z okazji jubileuszu wystartował też Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Magnum Photography Awards. Zdjęcia można zgłaszać do 24 maja 2016 roku.

Konkurs wspiera LensCulture, jury wybierze 12 zwycięzców i 20 finalistów w kilku kategoriach: dokument, fotografia uliczna, portret, sztuka, fotoreportaż, oraz temat dowolny. Dodatkowo zostanie wytypowanych 7 fotografów którzy otrzymają wyróżnienia i zostanie przyznanych 5 nagród „Student Spotlights” dla dobrze zapowiadających się młodych artystów. Jest to więc duża szansa aby zaistnieć na międzynarodowym rynku fotograficznym, przed zdobywcą (zdobywcami) czołowym miejsc w konkursie pojawia się możliwość zostania kandydatem na członka Agencji. W „normalnych” warunkach nie jest łatwo, nabór odbywa się raz w roku. Dla przypomnienia: zainteresowane osoby składają zestawy zdjęć, ocenia je zarząd agencji i współudziałowcy. Zwycięzcy otrzymują nominację, po dwóch latach składają kolejne zestawy prac i jeżeli zostaną one zaakceptowane, otrzymują status członka tymczasowego. Po dwóch kolejnych latach ponownie prezentują swoje portfolia, a jeżeli ich kandydatura przejdzie otrzymują pełne członkostwo. Należy więc spróbować.

Magnum-contest2016_2
W konkursie pula nagród finansowych do podziału wśród zwycięzców wynosi 18.000 USD (2000 USD za zestaw, 1000 USD za zdjęcie pojedyncze). Warto zaznaczyć, że wszystkie osoby nagrodzone a także finaliści, laureaci „Student Spotlights” oraz osoby wyróżnione, będą miały możliwość prezentacji prac w roczniku Magnum Photography Awards, w prasie (Guardian, Huffington Post, Spiegel Online, TIME Lightbox, British Journal of Photography, the Telegraph), na stronie internetowej Magnum. Ich zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas najważniejszych festiwali fotograficznych i pojawią się w artykule o konkursie na MagnumPhotos.com i LensCulture.com. Każdy uczestnik konkursu zachowuje przy tym prawa autorskie do swoich prac.

Można więc zgłaszać zestawy, do pięciu zdjęć pojedynczych, lub jedną pracę. Udział w konkursie jest płatny i wynosi odpowiednio: 60, 50 i 20 USD. Fotografie są przyjmowane poprzez stronę (kliknij), należy też wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie fotografie zostaną wstępnie ocenione przez redaktorów LensCulture , a następnie, wytypowane do oceny przez międzynarodowe jury. Konkurs jest przeznaczony dla osób pełnoletnich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.