Veydra 19 mm T2.2 Mini Prime na NAB 2016.

Veydra-19mm-T2
Na targach NAB 2016, w ramach projektu Veydra do którego finansowanie zbierano przez Kickstarter, zaprezentowano kolejne „szklo” filmowe. To Veydra 19mm T2.2 z serii Mini Prime, warto przypomnieć, że dotychczas ukazało się kilka modeli m.in. 16 mm T2.2, 25 mm T2.2, 35 mm T2.2, 50 mm T2.2 oraz 85 mm T2.2.

Z pierwszych informacji wynika, że nowa Veydra 19mm T2.2 będzie dostępna pod koniec roku z mocowaniem Sony E (APS-C, Super35), później pojawi się wersja do Mikro Cztery Trzecie i kamer z mocowaniem typu C. Obiektyw otrzymał aluminiowa obudowę, soczewki zostały pokryte powłokami wielowarstwowymi. Należy zaznaczyć, że wszystkie „szkla” serii Mini Prime nadają się do nagrywania wideo w rozdzielczości 4K, pierścieniami przysłony i ostrości wyposażone są w zębatki w filmowym standardzie 0.8 mod cine pitch. Mają też identyczny rozmiar gwintu mocowania filtra – 77 mm oraz średnicę obudowy – 80 mm, co znakomicie sprawdza się w produkcji filmowej, gdy zachodzi konieczność szybkiej wymiany obiektywu. Oczekuje się, że cena Veydra 19mm T2.2 wyniesie ponad 1000 USD.

Niestety, Ryan Avery, założyciela Veydra, nie wypowiada się o następnych zamierzeniach z entuzjazmem. Wiadomo już, że projekt szerokiego kąta z serii Mini Prime nie doczeka się realizacji, firma wycofała się też z budowy „szkieł” anamorfotycznych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.