Ruszył Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej. To już XX edycja.

Moskwa-Uchodzcy_1
Wystartował Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej im. Zbigniewa Kosycarza „Gdańsk Press Photo” 2016. Zdjęcia w postaci plików cyfrowych można nadsyłać do 31. maja 2016 roku, wręczenie nagród i otwarcia wystawy odbędzie się we wrześniu.

Konkurs przebiega pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni. W zeszłej edycji Grand Prix zdobył Maciej Moskwa (prace powyżej i poniżej), autor fotoreportażu „Uchodźcy” ukazującego skutki ataku Państwa Islamskiego (ISIS) na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii (warto zaznaczyć, że poniższa fotografia przyniosła mu tytuł „Zdjęcia roku” w konkursie Grand Press Photo 2015). Jury oceniło 1021 prac nadesłanych przez 64 autorów. To prawie tyle samo co w 2014 roku (989 zdjęć 62 fotografów).

GPP2015-Moskwa-M_1
W obecnej edycji będą przyjmowane wyłącznie zdjęcia wykonane od 1. kwietnia 2015 do 31. marca 2016 roku, publikowane lub niepublikowane, w 6 kategoriach tematycznych: wydarzenie; ludzie; kultura; sport; życie i świat wokół nas; fotografia spoza regionu. Warunkiem udziału w konkursie jest jakiś związek z województwem pomorskim lub zachodniopomorskim (np. praca, lub zamieszkanie). Każdy może nadesłać zdjęcia pojedyncze i/lub fotoreportaże (do ośmiu fotografii) w postaci plików cyfrowych o rozdzielczości 300 dpi, dłuższym boku 20-21 cm zapisane na płycie CD w RGB lub Grayscale w JPG w jak najmniejszej kompresji. Maksymalna ilość wszystkich nadesłanych zdjęć przez jednego uczestnika wynosi 40 sztuk.

Pliki cyfrowe powinny być nazwane w następujący sposób: nazwa kategorii (W – wydarzenie, L – ludzie, Z – życie i świat wokół nas, K – kultura, S – sport, R – fotografia spoza regionu), godło (słowo identyfikujące uczestnika konkursu składające się z maksimum 5 liter i/lub cyfr) i kolejny numer zdjęcia np. zdjęcie nr 1 w kategorii wydarzenie: Wgodlo01. Jeśli autor nadesłał fotoreportaż to zdjęcia z fotoreportażu powinny mieć dodane oznaczenia literowe np. Wgodlo01a, Wgodlo01b itd. W nazwach plików nie stosuje się polskich znaków. Na płycie CD należy zamieścić w pliku Word/PDF wypełnioną kartę zgłoszeniową, należy dołączyć w zamkniętej kopercie opatrzonej godłem informację o autorze (imię, nazwisko, adres, datę urodzenia, numer telefonu i adres e-mail, zawód)

Prace należy zgłaszać do Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku (ul. Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s