Trwa konkurs „Polska Ulicznie 2016”.

Polska-ulicznie-2016
Jeszcze przez parę godzin można zgłaszać zdjęcia na konkurs fotografii ulicznej którego organizatorem jest Polish Street Photography. Do zdobycia jest aparat Fujifilm X-Pro2 wraz z obiektywem Fujinon XF 35 mm f/2, patronat nad konkursem sprawuje magazyn Digital Camera Poska oraz portal Fotopolis.

Polska fotografia uliczna ma wielu sympatyków, ale w naszym kraju niestety niewiele jest tego typu konkursów. Obok obecnego istnieje “Leica Street Photo”, którego organizatorem jest Leica Gallery Warszawa, kategoria „streetowe” jest jeszcze w konkursie „Oblicza Łodzi” i EMPIK-u. Cieszy więc kolejna trzecia edycja „Polska ulicznie” i należy przyznać, że z każdym rokiem wyższy jest poziom nadsyłanych prac. Znaleźli się też sponsorzy, dotychczas nagrodą był udział w wystawie w restauracji „W Gruncie Rzeczy” i książki Księgarni Bookoff. Teraz do zdobycia, oprócz nagrody głównej, jest kupon na wydruk własnego albumu fotograficznego, albumy i paski do aparatu. Rok temu zdjęcia były oceniane przez Lukasa Vasilikosa, Pawła Rubkiewicza oraz laureata z 2014 roku Krzysztofa Wójcika. W skład obecnego jury wchodzi Tomasz Lazar, Borys Nieśpielak, Karina Krystosiak, Paweł Rubkiewicz, Mateusz Grybczyński i ubiegłoroczny zwycięzca Jakub Kamiński.

PL-ulicznie-2015-Kaminski
Celem konkursu jest więc popularyzacja polskiej fotografii ulicznej, zdjęcia muszą być wykonane po 6 marca 2015 roku na terenie naszego kraju. Każdy może zgłosić maksymalnie 5 prac przesyłając je za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie http://polishstreetphotography.com/polskaulicznie. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w konkursie za zgodą opiekunów. Fotografie muszą spełniać pewne wymagania techniczne: format jpg, wielkość 1000 pikseli (na dłuższym boku), pliki nie mogą być większe niż 1MB. Udział w konkursie jest bezpłatny.

PL-ulicznie-2015-Mrowka
Z listą osób zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej będzie można zapoznać się 23 kwietnia 2016 roku w trakcie obrad jury transmitowanych na portalu Youtube na kanale “Zdjęcie w Minutę”. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas wernisażu 14 maja 2016 roku w Warszawie w trakcie Nocy Muzeów w Galerii Braci Jabłkowskich. Organizatorzy zwracają uwagę, że uczestnicy mogą być zobowiązany do przedstawienia pracy w wyższej rozdzielczości (do publikacji).

PL-ulicznie-2015-Szust
Powyżej niektóre zdjęcia z edycji 2015. Należy zwrócić uwagę, że w tym roku zdobywca nagrody głównej będzie niestety zobowiązany do opłacenia podatku w wysokości około 900 zł
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s