Adapter Phottix Cerberus – konkurencja dla Lastolite Ezybox.

Phottix-Cerberus1
Firma Phottix zaprezentowała adapter Cerberus który pozwala na użytkowanie lampy błyskowej razem z akcesoriami studyjnymi Phottix, Bowens S i Elinchrom. Można więc do flesza dołączyć parasolki do światła przechodzącego i odbitego, metalowe odbłyśniki o różnych średnicach i kątach rozsyłu wiązki świetlnej, prostokątne płaszczyzny rozpraszające o różnych wymiarach, plastry miodu i wrota czteroskrzydłowe.

Powyższe rozwiązanie polegające fotografowaniu tradycyjnym fleszem zaopatrzonym w akcesoria przeznaczone do studyjnych kompaktowych lamp błyskowych, nie jest nowatorskie. Istnieją podobne np. Lastolite Ezybox gdzie w skład zestawu wchodzi softboks ze srebrnym wnętrzem i dyfuzorem mocowanym na rzepy oraz uchwyt umożliwiający zamocowanie softboksu wraz z lampą systemową na statywie. Istnieje też Lastolite Ezybox Speed-Lite, miniaturowy, przenośny softboks montowany bezpośrednio na fleszu. Dużo jest też rozwiązań z Chin.

Phottix-Cerberus2
Adapter Phottix Cerberus można złożyć z lampą w prosty i szybki sposób, jest ona unieruchomiana dociskowymi szczękami. Stopka pozostaje wolna, całość montujemy więc na na statywie, lub przyczepaimy do  systemu  sufitowego.

Cena wyniesie około 98 USD. Zobacz poniższy film.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s