Będzie nowy Canon EF 50 mm f/1,4 USM.

canonef50-f14usm_1
Pięćdziesiątki 1,4” to sztandarowa optyka każdego producenta. „Szkło” ma wysoką jakość i wspaniałą jasność, a do ich zakupu zachęcają relatywnie niskie ceny. Kąty widzenia „pięćdziesiątek” przyjęto za standard w fotografii małoobrazkowej, a w „cyfrze” niepełnoklatkowej odpowiadają optyce portretowej. Przykładem dobrej „stałki” jest Canon EF 50 mm f/1,4 USM, który jak docierają informacje, może na Photokinie doczekać się następcy.

Razem z nowym obiektywem ma zadebiutować Canon EOS 5D Mark IV który zostanie pokazany z nowym gripem BG-E20. Prawdopodobnie premiera będzie miała miejsce na przełomie sierpnia i września.

CanonEF50-f14USM_2
Na razie mamy do dyspozycji obiektyw, który jest dostępny na rynku od bardzo długiego czasu. Układ optyczny składa się 7 elementów w 6 grupach, dwie soczewki charakteryzuje wysoki współczynnik załamania światła. Maksymalna skale odwzorowania wynosi 0,15×, natomiast minimalne dystanse ostrzenia to 0,45 m. „Stałka” daje bardzo dobrą plastykę obrazu, ale nie nastawia ostrości aż tak cicho jak profesjonalne „elki” – wbudowano weń bowiem nie konstrukcję pierścieniową, a powszechnie stosowany w obiektywach amatorskich mikrosilnik. Mimo to napęd Canona umożliwia ręczne przeostrzanie w autofokusie (system F-TM – Full-Time Manual Focusing), a pierścień ostrości w tym trybie nie obraca się. Ogniskowanie odbywa się w tradycyjny sposób – poprzez ruch całego układu optycznego do przodu lub tyłu. Przednie soczewki nie obracają się przy tym – nie sprawiają więc problemów przy korzystaniu z filtrów polaryzacyjnych i innych, nakręcanych z przodu obiektywów akcesoriów. Przysłon elektromagnetyczna (EMD – Electro-Magnetic Diaphragm), pracuje dość cicho, interesujące sa parametry. Rozdzielczość jest bardzo przyzwoita, aberracja chromatyczna przy maksymalnych otworach względnych niska, dystorsja niezauważalna. „Pięćdziesiątka” bardzo ładnie pracuje pod światło, dobrze przenosi kontrast. Same zalety, wadą może być plastikowa obudowa.

Należy więc oczekiwać, że u następcy zostanie zmodernizowany silnik który zapewni cichą i precyzyjną pracę systemu AF.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s