Nikon Small World 2016. Zostały trzy dni.

Nikon-Small-World
Firma Nikon zaprasza do udziału w konkursie fotografii mikroskopowej Nikon Small World. To bardzo specyficzny konkurs fotograficzny i adresowany jest do wszystkich fotografujących. Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym mikroskopem, termin zgłoszenia zdjęć mija 30 kwietnia.

NSW-2015_Ralph-Grimm
Nikon Small World odbywa się od 1975 roku, w ciągu tych lat zyskał sobie miano prestiżowego w środowisku osób zajmujących się mikrofotografią – zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów z całego świata. Jury w skład, którego wchodzą naukowcy, dziennikarze oraz fotografowie, corocznie wybiera najlepsze ich zdaniem zdjęcia spośród prawie dwóch tysięcy nadesłanych propozycji. W poprzedniej edycji zwyciężył Ralph Grimm z Jimboomba (Australia), jego praca przedstawia oko pszczoły miodnej (Apis mellifera) „ubrane” pyłkiem mniszka lekarskiego. Autor jest nauczycielem licealnym, a w fotografii samoukiem. Oprócz honorowego tytułu otrzymał on nagrodę w postaci sprzętu Nikon o wartości 3000 dolarów. Jego praca powyżej. Wśród laureatów znajdziemy dr. Igora Siwanowicza z Instytutu Medycznego Howarda Hughesa w Ashburn, który należy to „weteranów” konkursu. Jego praca (3 miejsce, poniżej) przedstawia słodkowodne rośliny mięsożerne w 100-krotnym powiększeniu. Wyróżnienie zdobył Jacek Mysłowski z Włocławka, niestety, nie zostały docenione prace Marka Misia z Suwałk.

NSW-2015_Kristen-Earle
NSW-2015_Igor-Siwanowicz
Konkurs przebiega w dwóch kategoriach: foto i wideo. Jury oceni prace biorąc pod uwagę ich oryginalność, zawartość informacyjną, poziom techniczny, oraz efekt wizualny. Fotografie można zgłaszać poprzez stronę http://www.microscopyu.com/smallworld/registration/entrypage1.aspx. Mogą one być wykonane aparatem cyfrowym, lub analogowym a następnie zeskanowane. Wielkość pliku nie może przekraczać 100MB (min. 3MB), zdjęcia będą przyjmowane w formacie .jpeg, .tiff, .pict lub .psd. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie trzy prace wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym.

NSW-2015_Jacek-Myslowski
Warto zaznaczyć, że zdobywcy czołowych nagród i osoby wyróżnione otrzymają sprzęt Nikona o odpowiedniej wartości. I tak za pierwsze miejsce 3000 USD, drugie – 2000 USD, trzecie – 1000 USD, czwarte – 800 USD, piąte – 600 USD, szóste – 400 USD, a od siódmego do dziesiątego po 250 dolarów. Na pozostałych czeka drobny sprzęt wartości 100 USD. Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 sierpnia 2016 r.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s