Fujifilm po trzęsieniu ziemi. Żadnych strat.

Fujifilm-logo2
W połowie kwietnia wyspę Kiusiu i prefekturę Kumamoto dotknęło trzęsienie ziemi. Najbardziej poszkodowany jest koncern Sony (kliknij info), ale Nikon także ogłosił, że kataklizm spowodował spore opóźnienia w produkcji. Firma Fujifilm w wydanym oświadczeniu prasowym podkreśla, że straty w jej zakładach są minimalne.

Wcześniej została powołana specjalna grupa, której zadaniem było zbieranie informacji o szkodach, przy jednoczesnym uwzględnieniu niezbędnych działań naprawczych. Proces produkcyjny został zatrzymany bezpośrednio po pierwszym trzęsieniu ziemi. Przezorność, gdyż zakład nawiedziły później jeszcze wstrząsy wtórne. Nie stwierdzono poważnych uszkodzeń w obiektach, pracownicy w fabryce nie byli zagrożeni, a spoczywający w magazynach wyprodukowany sprzęt nie został uszkodzony.

Natomiast firma Sony poinformowała, że w jej fabryce w Kumamoto produkcja zostanie wznowiona dopiero koniec maja. Koncern jest dostawcą m.in. matryc do aparatów Fujifilm. Przerwa w produkcji może spowodować przesunięcie premiery niektórych modeli np. X-T2 który miał zostać pokazany na przełomie czerwca i lipca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.