Fujifilm X-T2. Pierwsze zdjęcia.

fujifilm-x-t2_4
Pojawiła się lista aparatów i „szkieł” firmy Fujifilm których produkcja została zakończona. Powraca też sprawa z nowym bezlusterkowcem X-T2, prawdopodobnie zostanie on pokazany przez najbliższą Photokiną. Swoim wyglądem będzie przypominał lustrzankę.

Spis zakończonego sprzętu otwiera model X-Pro1, są też dwa obiektywy: Fujinon XC 16-50 mm f/3.5-5.6 OIS oraz Fujinon XC 50-230 mm f/4.5-6.7 OIS. To zrozumiałe, produkty mają już następców. I tak pierwszy zoom został pokazany w czerwcu 2013 roku i został zastąpiony w styczniu ubiegłego roku przez XC 16-50 mm f/3.5-5.6 OIS II. Identyczna sytuacja jest z XC 50-230 mm f/4.5-6.7 OIS (premiera wrzesień 2013, nowsza wersja tj. XC 50-230 mm f/4.5-6.7 OIS II w styczniu 2015). Na liście aparatów jest też m.in.: X-E1, X-M1, X-A1, X100S, X100, X30, X20, X10, XQ1, XQ2, XF1, X-S1.

Fujifilm-X-T2_3
Znacznie ciekawszy jest X-T2, który zastąpi obecny na rynku ponad dwa lata model X-T1. Był to pierwszy na świecie aparat obsługujący ultraszybkie karty pamięci SD UHS-II. Otrzymał m.in. odporny na kurz i wodę korpus, który został uszczelniony w około 80 miejscach.

Fujifilm-X-T2_1
Fujifilm X-T2 również będzie odporny na warunki pogodowe, otrzyma precyzyjnie wykonane aluminiowe podwójne pokrętła z nacięciami umożliwiającymi dokładne ustawienie czasu naświetlania, czułości ISO, kompensacji ekspozycji itd. Na pierwszych zdjęciach, które pojawiły się w sieci widzimy pewne zmiany na obudowie. Z lewej strony gorącej stopki na kole nastawczym zauważymy typowe wartości ISO 200–12800, odnajdziemy także pozycje L (ISO 100), oraz jedną zdefiniowaną H (brak jest H1 oraz H2). U podstawy koła ISO znajduje się przełącznik trybów migawki DRIVE, wydaje się jednak, że opcje nie zmieniają się. Niezmieniony pozostaje też pierścień korekcji dioptrażu, natomiast z prawej strony gorącej stopki na kole nastawczym czasów naświetlania znajdziemy wartość 1/8000 sekundy. U podstawy koła na przełączniku trybu pracy światłomierza pojawiła się nowa opcja. Niestety, przy spuście migawki nie widzimy przycisku nagrywania, natomiast guzik funkcyjny Fn2 chyba nie będzie pełnił też funkcji aktywacji łączności Wi-Fi. Na kole korekcji ekspozycji znajdziemy pozycję „C” być może pozwoli ona na fotografowanie przy +/- 5EV. Wprowadzone zmiany widać na zdjęciu powyżej. W środku ramki korpus X-T2, poza nią – elementy z XT-1.

Fujifilm-X-T2_2
Pozostałych zmian na obudowie trudno zauważyć. Oczekuje się że nowy aparat będzie miał możliwość rejestracji wideo w rozdzielczości 4K
.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s