Bayeux-Calvados Award for War Correspondents. Wojna na celowniku.

Levine-Heidi_Bayeux-Calvado
Do 6 czerwca można zgłaszać fotografie na coroczny, międzynarodowy konkurs dla korespondentów wojennych „Bayeux-Calvados Award for War Correspondents”. Oprócz zdjęć można też przesłać programy telewizyjne i radiowe, reportaże publicystyczne, wszystkie projekty zostaną ocenione w pięciu kategoriach: prasa, radio, telewizja, dziennikarstwo internetowe i fotoreportaż.

Bayeux-Calvados Award for War Correspondents to dość nietypowa impreza i jest poświęcona wszystkim korespondentom wojennym. W tym roku odbędzie się po raz dwudziesty drugi i potrwa od 3 do 9 października w znajdującej się w północno-zachodniej Francji, miejscowości Bayeux. Było to pierwsze miasto w tym państwie, które zostało wyzwolone w 1944 roku. Po pięćdziesięciu latach mieszkańcy postanowili uczcić ten fakt i zorganizowali coroczną imprezę o zasięgu międzynarodowym. Jej celem jest docenienie pracy korespondenta wojennego z którą wiąże się duże ryzyko.

W tym roku, w każdej kategorii, zostaną przyznane nagrody pieniężnie. Każdy zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 7 tysięcy euro, będą też wręczane inne trofea np. „Young reporter Prize” (nagroda 3000 euro dla młodego reportera), czy The Public Prize (nagroda 3000 euro za zdjęcia pokazujące ważne wydarzenia z dziedziny spraw publicznych). Będą przyjmowane tylko takie odnoszące się do walki o wolność i demokrację, pokazujące konflikty na tle rasowym, religijnym czy etnicznym. Programy telewizyjne, radiowe, oraz zdjęcia prasowe muszą być wykonane od 1 czerwca 2015 do 31 maja 2016 roku. W kategorii „fotoreportaż” przyjmowane są zestawy składające się z 8-15 prac przedstawiające bieżące i ważne wydarzenia polityczne, konflikty zbrojne, a także ich następstwa dla ludności cywilnej. Głównym kryterium jest ważność uchwyconego obrazu. Fotografie należy nagrać na płytę CD/DVD i przesłać na adres: Bayeux-Calvados Award for War Correspondents – Hotel de Ville 19, rue laitiere – BP 21215 – 14402 Bayeux Cedex, Francja.

Powyżej – jedno z nagrodzonych zdjęć z poprzedniej edycji. Autorem pracy jest Heidi Levine (ma ona dość duży staż fotograficzny – zaczęła swoją karierę jako korespondent Associated Press w Izraelu w 1983 roku). Fotografia przedstawia Palestynkę Hidya Atash stojącą na najwyższym piętrze zniszczonego rodzinnego domu w dzielnicy Shujayea w Strefie Gazy. Dzielnica została zniszczona w ramach odwetu za ostrzał rakietowy Izraela przez Hamas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s