Średni format od Sony?

Sony-medium-camera
Rynek cyfrowych aparatów średnioformatowych nie jest duży, ale jest chyba  dość stabilny. Pojawiła się ostatnio informacja, że w ten biznes chce wejść firma Sony.

Wydaje się, że pokazany ostatnio nowy Hasselblad H6D (a szczególnie wersja H6D-100c) dał dużo do myślenia szefom Sony. Czy wejście sektor typowo zawodowy spełni ich oczekiwania? Konkurencja jest spora, a ilość środków na nowy sprzęt wśród fotografów ograniczona. Wprawdzie są duże, kosztowne kampanie reklamowe, w których potrzebne są zdjęcia studyjne bardzo dobrej jakości, ale w porównaniu z poprzednimi latami takich akcji jest mniej. Zarząd firmy ma więc problem z którym, jak spekulowano wcześniej, zmierzył się koncern Fujifilm. Z tym, że te ostatnie przedsiębiorstwo nie produkuje matryc o bardzo dużej rozdzielczości (mimo, że ma doświadczenie w konstrukcji takich aparatów jak np. GA645Zi, GS645, Fujica GS645 Professional, GW690 I GSW690), a Sony tak. Zatem, po co sprzedawać Hasselbladowi czujniki, jak samemu można tworzyć doskonale, średnioformatowe konstrukcje. Różnica polega jednak na tym, że PhaseOne czy Hasselblad ma już zbudowany system, sieć dystrybucji i markę, a Sony jeszcze nie.

Informacja o wejściu firmy w system średnioformatowy pochodzi z „zaufanego źródła”. Nie wiadomo jak ją traktować, ale wszystko jest możliwe. Czy wobec kurczącego się, rynku amatorskiego to się opłaci? Warto wspomnieć, że w maju tego roku mija dziesięć lat od momentu, kiedy firma Sony poinformowała o utworzeniu nowej marki sprzętu fotograficznego. Otrzymała ona nazwę Alfa, i z perspektywy czasu można stwiedzić, że odniosła ona sukces. Podobnie może być z systemem średnioformatowym.

Prawdopodobnie wszystko wyjaśni sie na Photokinie 2016.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.