Będzie Canon Speedlite 600EX-RT II.

Canon600EX-RT_1
Lampa Canon Speedlite 600EX-RT została zaprezentowana cztery lata temu, jest to pierwszy flesz firmy wyposażony we wbudowaną bezprzewodową łączność radiową. Fotografowie uzyskali większe możliwości kreatywnego oświetlenia z wykorzystaniem systemowych lamp błyskowych, teraz pojawiła się informacja, ze szykowany jest następca.

Canon600EX-RT_2
Zmian dużych nie będzie, zostaną uwzględnione postulaty fotografów studyjnych wykorzystujących obecną lampę w swojej pracy. Jednym z nich była możliwość ustawiania parametrów całego planu zdjęciowego poprzez urządzenia mobilne, ale czy to się stanie? Nowa lampa będzie miała trochę poprawiony design, prawdopodobnie ilość funkcji indywidualnych zostanie okrojona do 15 (w tym 6 funkcji osobistych). Nie zmieni się zasięg radiowy (do 30 m) na wybranym jednym z 15 kanałów częstotliwości. Być może zwiększona zostanie ilość urządzeń w systemie sterowania radiowego co ma zapewnić swobodniejsze kreowanie oświetlenia nawet przy bardzo rozbudowanych planach zdjęciowych. Niezmienna pozostanie liczba przewodnia (60 – ISO 100), zasilanie, czas ładowania oraz kąt rozproszenia światła pokrywający zakres ogniskowej 20-200 mm, który możemy zwiększyć zakładając dostępny w komplecie dyfuzor. Flesz nadal będzie korzystał z częstotliwości 2,4 GHz..

Canon Speedlite 600EX-RT kosztuje od 1800 do 2200 złotych, popyt na lampę spowodował, że pojawiły się różne klony „Made in China”. Należy wymienić Yongnuo YN-600EX-RT za 700 złotych, czy Shanny SN600C-RT Speedlite w tej samej cenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.