PROFI POST PHOTO TOURNÉE – kolejne warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching.

PROFI-POST-PHOTO
Rok temu w warszawskim Studio Cukry odbyły się trzydniowe warsztaty z postprodukcji fotograficznej i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Teraz House of Retouching rusza w szkoleniowe tournée po Polsce. Specjalna 7. edycja warsztatów postprodukcji fotografii PROFI POST PHOTO TOURNÉE odbędzie się aż w czterech miastach: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Patronat nad imprezą sprawuje m.in. Digital Camera Polska i portal Fotopolis.

W trakcie 3-dniowych zajęć będzie można zapoznać się z etapami postprodukcji fotograficznej zgodnie ze ścieżką opracowaną przez założycieli agencji retuszerskiej House of Retouching – Krzysztofa Gdomskiego i Tomasza Kozakiewicza. Metoda ta powstała w 2006 roku i jest wciąż udoskonalana podczas lat współpracy z najbardziej renomowanymi markami i tytułami prasowymi (Vanity Fair, Vogue, American Express, TK Maxx). Założyciele firmy mają na swoim koncie około 5500 zdjęć, wród nich są sesje największych gwiazd filmu oraz najważniejszych postaci ze świata kultury i polityki, m. in. brytyjskiej rodziny królewskiej, Prezydenta USA Billa Clintona, Angeliny Jolie, Kate Winslet, Heleny Bonham Carter, Pedro Almodóvara. Niektóre poniżej.

Kate-Winslet-by-Jason--Bell
Chrzciny-w-brytyjskiej-rodz
Chelsea-&-Bill-Clinton-Hous
Angelina-Jolie-by-Jason-Bel
Istotą warsztatów będzie więc praktyczne przejście pełnego procesu postprodukcji fotograficznej w oparciu o wypracowany przez prowadzących workflow od stworzenia pliku RAW, po wypuszczenie końcowego pliku w formacie TIFF. Do dyspozycji uczestników będzie m.in. aparat Phase One XF 100MP, monitory Eizo, tablety Wacom i drukarka Epson. Trzeba zabrać ze sobą laptop z Photoshopem (nie musi być najnowsza wersja), oraz Capture One (może być wersja próbna). Zapisy na warsztaty już trwają. W każdym z czterech miast, które odwiedzi studio, na uczestników czeka 15 wyposażonych stanowisk do pracy. Cena szkolenia wynosi 4200 złotych, osoby które zgłoszą się do 20 maja otrzymają 700 złotych rabatu.

Terminarz:
Warszawa – 6-8.06.2016 (Studio Cukry, ul. Ogrodowa 31/35)
Gdańsk – 11-13.06.2016 (WRZEpracownia, ul. Słowackiego 19/8)
Poznań – 15-17.06.2016 (Poznański Uniwersytet Artystyczny, ul. 23 Lutego 20, bud. B)
Wrocław – 20-22.06.2016 (Krzywy Komin, Aula, ul. Dubois 33-35a)

PROFI-POST-PHOTO2
Szczegółowy opis warsztatów dostępny jest pod linkiem (kliknij). Zapisy: http://www.sklep.houseofretouching.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s