Techniki alternatywne i archaiczne w Domku Romańskim.

Pawlowski-Robert_1
Już w najbliższy czwartek w Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański” zostanie otwarta wystawa „Współczesny przegląd fotograficznych technik alternatywnych i archaicznych”. Będzie to znakomita okazja do obejrzenia serii interesujących prac polskich i zagranicznych fotografów, wykonanych według XIX-wiecznych receptur fotograficznych.

Ostrowski-Greg
Na wystawie znajdą się zdjęcia wykonane w takich technikach jak mokry kolodion (ambrotypia), guma dwuchromianowa, palladium, ortone, cyjanotypia, brąz Vandyke, kalitypia, światłodruk, fotograwiura, diaguma, a także technika olejowa, bromolejowa, przetłok olejowy oraz technika litowa. Ekspozycja więc oprócz wielu walorów artystycznych, niewątpliwie posiada charakter edukacyjno-historyczny, nawiązując wprost do spuścizny polskich i zagranicznych fotografików XIX i początków XX wieku.

Kutylak-Ewa
Fotografie będą pokazywane nie po raz pierwszy. Wcześniej wystawę otwarto w Warszawie (w siedzibie Sinfonia Varsovia oraz w Starej Galerii ZPAF) i Katowicach (Galeria Miasto Ogrodów). We Wrocławiu ekspozycja zaprezentowana zostanie po wprowadzeniu kilku niewielkich zmian. Zobaczymy obrazy fotograficzne, będące swego rodzaju kontynuacją dawnego XIX-wiecznego nurtu, zapoczątkowanego po 1890 roku w sztuce fotograficznej, zwanego piktorializmem, jak też prace ukazujące nowatorskie podejście ich autorów do fotografii artystycznej.

Attardi-Massimo
Wystawa czynna będzie do 4 czerwca 2016 roku
.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.