Epson International Pano Awards 2016. Zgłoszenia do 24 lipca

EIPA2016_1
Epson International Pano Awards to jeden z najsławniejszych konkursów poświęcony fotografii panoramicznej. W zeszłej edycji zgłoszonych zostało 4345 prac, 1055 fotografów z 60 krajów, w tym roku termin nadsyłania zdjęć mija 24 lipca. Pula nagród rzeczowych i finansowych wynosi 60 tys. dolarów

EIPA2015-Max-Rive
W ostatniej edycji konkursu czołowe miejsce zdobył Max Rive z Holandii. Jego fotografia została wykonana z wnętrza lodowej jaskini i przedstawia himalajski szczyt Ama Dablam. Rive zwyciężył również w kategorii Natura. Wśród amatorów, w kategorii Natura wygrał Mateusz Piesiak, jury przyznało mu nagrodę za pracę przedstawiającą ptasi sejmik o poranku. Innym wyróżnionym w kategorii „Open” Polakiem został Wojciech Kruczyński.

EIPA2015-Mateusz-Piesiak
EIPA2015-Wojciech-Kruczynsk
W kategorii Urbanizacja za najlepszą pracę uznano zdjęcie Darrena Moore’a, widzimy na nim wyłaniającą się z porannej mgły sylwetkę Broadway Tower w Worcestershire. W kategorii VR (virtual reality, gigapikselowe panoramy sferyczne) zwyciężył Rosjanin Dmitrij Mojsiejenko. Zarejestrował on erupcję wulkanu Kluczewska Sopka na Kamczatce. Przyznano też Nagrodę Artystyczną Jeffa Mitchum’a którą trafiła w ręce Carlosa F. Turienzo z Hiszpanii, za zdjęcie latarni morskiej na Punta Nariga.

EIPA2015-Darren-Moore
EIPA2015-Carlos-F-Turienzo
Konkurs ma charakter otwarty i odbywa się od 2009 roku. Mogą w nim wziąć udział amatorzy i zawodowcy. Zdjęcia będą przyjmowane w trzech kategoriach: „open” („natura/krajobraz, architektura/urbanizacja”), „amator” („natura/krajobraz, architektura/urbanizacja”) oraz VR/360. Wszystkie zgłaszane fotografie muszą być zdjęciami panoramicznymi i posiadać stosunek boków co najmniej 2:1. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną liczbę prac, wpisowe wynosi od 18 do 22 USD. Fotografie należy przygotować w formacie JPG z minimalną kompresją (10-12), w przestrzeni koloru sRGB, 8-bitów, 3000 pikseli na dłuższym boku, 300 dpi. W tym roku oprócz Carolym Mitchum Fine Art Prize, zostanie przyznana też nagroda Epson Digital Art Prize, nagrody kuratorskie, oraz „drobne” specjalne wyróżnienia np. Highest Scoring Gigapixel Image w którym można zdobyć 150 USD.

EIPA2015-Matthew-Smith
EIPA2015-Monish-Mansharaman
EIPA2015-Darren-Moore2
Zdjęcia są przyjmowane poprzez stronę https://thepanoawards.com/enter-2016-awards/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.