Fujifilm X-T2, Olympus PEN E-PL8 i Sony A5300. Opóźnione premiery.

Sony-front1
To zła informacja dla użytkowników sprzętu fotograficznego. Niestety, trzęsienie ziemi które nawiedziło w zeszłym miesiącu wyspę Kiusiu i prefekturę Kumamoto w Japonii, spowodowało w fabryce matryc Sony większe zniszczenia niż pierwotnie oceniano. Pod koniec maja zostanie dopiero podjęta normalna produkcja, ale opóźnienie wpłynie na wprowadzanie nowych aparatów cyfrowych na rynek.

Trudno więc oczekiwać, że w najbliższym czasie zostanie pokazanych kilka nowych aparatów wykorzystujących czujnik od Sony. Z miejsca na myśl przychodzi Fujifilm X-T2 (następca X-T1, kliknij info), Olympus PEN E-PL8 (następca PEN E-PL7, kliknij info) oraz Sony A5300 (A5100). Jest raczej mało prawdopodobne, aby premiery tych aparatów odbyły się w czerwcu, należy raczej obstawiać przełom sierpnia i września. Z pewnością taka sytuacja wpłynie na dostępność pewnych modeli na rynku, warto zauważyć, że w niektórych krajach już zostały odwołane akcje promocyjne.

Fujifilm-X-T2_3
Olympus-PEN-E-PL8_2
Sytuacja w fabryce w Kumamoto nie będzie miała żadnego związku z planowanym Panasonikiem Lumix DMC-LX200 i Nikonem D3500.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s