Syngenta Photography Award 2016. Zgłoszenia do 22 sierpnia

Syngenta-Photography-Award-
Firma Syngenta ogłosiła kolejną edycję konkursu fotograficznego Syngenta Photography Award. Ma on na celu sprowokowanie debaty na temat najważniejszych wyzwań stojących przed naszą planetą. Termin nadsyłania zdjęć mija 22 sierpnia, pula nagród wynosi 65 tysięcy dolarów, z czego 25 tysięcy to dodatkowy grant na projekt fotograficzny dla zdobywcy pierwszego miejsca w kategorii profesjonalnej.

Syngenta-Mustafah-A_2
Konkurs przebiega po raz trzeci, w pierwszej edycji zwyciężył Jan Brykczyński. W kategorii przeznaczonej dla profesjonalistów zdobył on główną nagrodę za cykl „Arnes”, który powstał na Islandii. Fotograf w ramach grantu miał zamiar zrealizować projekt „Farming Tribes”, którego celem miało być zbadanie relacji między ludźmi a naturą w czterech dużych miastach: Nowym Jorku, Erywaniu, Warszawie i Nairobi. W drugim wydaniu konkursu tematem przewodnim był niedobór i odpady. Przyszło około 2000 zgłoszeń ze 100 krajów, pierwsze miejsce (w kategorii zawodowcy) zdobył Mustafah Abdulaziz (USA). Jego projekt pokazywał problemy z brakiem wody w różnych miejscach na świecie. Zdjęcia poniżej i powyżej.

Syngenta-Mustafah-A_1
Syngenta-Mustafah-A_3
Konkurs jest adresowany do zawodowców i amatorów z całego świata, mogą oni zgłaszać swoje prace w dwóch kategoriach – profesjonalnej i otwartej. Motyw przewodni tegorocznej edycji to „Chronienie wzrostu”, fotografowie będą zastanawiać się nad zagadnieniem jak możemy zapewnić stały wzrost i dobrobyt zmniejszając przy tym wpływ industrializacji na przyrodę i zasoby. Zgłoszone prace będą oceniane przez międzynarodowe jury, którym pokieruje William A. Ewing. Nie ma żadnej opłaty wstępnej.

Syngenta-Mustafah-A_4
Zawodowcy mogą nadsyłać serię prac składającą się 5-10 zdjęć, do nich należy załączyć opis projektu który będzie realizowany w przyszłości. Fotografowie będą walczyć o następujące nagrody finansowe: 1 miejsce – 15000 USD (dodatkowo 25000 USD na wybrany projekt), 2 miejsce 10000 USD, 3 miejsce – 5000 USD. W kategorii „open” nagrody nie są już tak wysokie i wynoszą odpowiednio: 5000, 3000 oraz 2000 dolarów. Laureaci zostaną ogłoszeni w marcu przyszłego roku, natomiast lista nominowanych do nagrody będzie znana za pięć miesięcy.

Warto zaznaczyć, że Sygenta jest globalną firmą branży rolnej. Powstała szesnaście lat temu z połączenia działów agrochemicznych firm Novartis i AstraZeneca. Oferuje m.in. środki ochrony roślin, sadzonki, nasiona, zatrudnia około 25 000 pracowników w ponad 90 krajach.

Zobacz wideo:


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.