Fujinon XF2X TC WR. Na razie do dwóch obiektywów

Fujifilm-XF2X-TC-WR_1
Premiera była skromna. Niestety, nie pojawił się Fujifilm X-T2, zgodnie z oczekiwaniem nie został też zaprezentowany X200. Firma pokazała jedynie osłonę przeciwsłoneczną LH-XF23 (do obiektywu 23mm f/1.4) oraz telekonwerter XF2X TC WR.

Jego konstrukcja optyczna składa się z 9 elementów ustawionych w 5 grupach. Telekonwerter jest zabezpieczony przed wilgocią i kurzem, może pracować w temperaturze do -10 stopni Celsjusza. Firma zapewnia że układ soczewek skutecznie eliminuje aberracje chromatyczne, zaleca przy tym, aby telekonwerter używać w połączeniu z aparatami X-T1 i X-Pro2 oraz dwoma zoomami typu WR: XF 50-140 mm f/2.8 R LM OIS WR i XF 100-400 mm f/4.5-5.6 R LM OIS WR.

Fujifilm-XF2X-TC-WR_2
Telekonwerter przenosi dane EXIF, podłączony do obiektywów dwukrotnie zwiększa wartość ogniskowej (niestety powoduje to stratę jasności o dwie działki przysłony). I tak razem z zoomem o zakresie 100-400 mm układ spowoduje zmianę na 200-800 mm (a po uwzględnieniu cropa u Fujifilm X – 305-1219 mm). Warto zaznaczyć, że przed użyciem telekonwertera należy zaktualizować oprogramowanie obiektywów (a wcześniej aparatów). Aktualizacje będą dostępne prawdopodobnie na początku czerwca.

Fujifilm-XF2X-TC-WR_3
Masa telekonwertera wynosi około 170 g, Pojawił się on już w B&H Photo i Adoramie w przedsprzedaży. Cena 449 USD.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.