URBAN International Photo Awards 2016. Nowy termin zgłoszeń

URBAN-IPA2016
URBAN International Photo Awards 2016 to międzynarodowy konkurs adresowany do osób zajmujących się fotografią uliczną. Termin nadsyłania prac został przesunięty do 12 czerwca, zdobywca nagrody głównej otrzyma 1000 euro oraz sprzęt marki Think Tank.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez stowarzyszenie dotArt, konkursu nie należy go mylić z innym, o podobnej nazwie (Urban Photographer Of The Year) który również co roku przyciąga uwagę wielu fotografów życia ulicy. Tegoroczna, siódma już edycja, która odbywa się pod patronatem m.in. Doc Photo Magazine i portalu fotopolis, skupi się wokół tematu życia codziennego w wielkim mieście, ale zdjęcia można też zgłaszać w kategorii „Sport” i „Natura”. Będzie to pierwsza część konkursu (Themed Photos), w drugiej (Projects & Portfolios) jury oceni zestawy prac, każdy uczestnik może więc nadesłać serię zdjęć pokazujących swoją wizję świata.`

URBAN-IPA2015_1
Zdjęcia są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej http://www.urban.dotart.it. Prace muszą spełniać określone parametry: format JPEG, jeden z boków powinien być w rozdzielczości 2000-6000 pikseli, profil sRGB. Wielkość pojedynczego pliku nie może przekraczać 7 MB. Opłata za udział w konkursie wynosi 10 euro dla pierwszego zdjęcia (+ 5 za każde kolejne) i 30 euro za zestaw. Pula nagród wynosi 3000 euro.

URBAN-IPA2015_2
URBAN-IPA2015_3
Zwycięskie prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w ramach festiwalu Trieste Photo Days, w poprzednich latach fotografie były też prezentowane m.in. w Warszawie i Krakowie. Powyżej nagrodzone zdjęcia z poprzedniej edycji. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.