Oświadczenie firmy Ricoh Imaging w sprawie trzęsienia ziemi w Kumamoto

Ricoh-logo
Dwa miesiące temu prefekturę Kumamoto i na wyspę Kiusiu w Japonii nawiedziło trzęsienie ziemi. Najbardziej ucierpiała fabryka matryc Sony, niestety będzie to miało wpływ także na innych producentów aparatów fotograficznych. Nikon, Fujifilm i Sony wydały w tej sprawie oświadczenie, teraz podobne stanowisko zajęła firma Ricoh Imaging Company LTD która jest właścicielem m.in. marki Pentax.

Ricoh Imaging Company LTD. pragnie złożyć kondolencje ofiarom trzęsienia ziemi, które miało miejsce w kwietniu tego roku w Kumamoto. Składamy najszczersze wyrazy współczucia tym, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią.

Przewidujemy, że powyższe wydarzenie będzie miało wpływ na przyszłą produkcję cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych, obiektywów oraz cyfrowych aparatów kompaktowych. W wyniku trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych ucierpieli niektórzy z naszych dostawców w tym regionie.

Przepraszamy naszych Klientów za wszelkie niedogodności spowodowane przez zaistniałą sytuację, dokładamy wszelkich starań aby zminimalizować jej skutki. Dziękujemy za zrozumienie w tych trudnych okolicznościach.

Przerwa w produkcji w fabryce Sony spowodowała przesunięcie premiery niektórych modeli np. Fujifilm X-T2, Olympus PEN E-PL8 i Sony A5300. Czy pojawią się więc problemy z dostępnością pełnoklatkowego Pentaksa K-1?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s