Sandro Miller „Malkovich, Malkovich, Malkovich”. W hołdzie mistrzom fotografii

Miller-Sandro-Malkovich7
Wkrótce w moskiewskim Centrum Fotografii im. Braci Lumiere zostanie otwarta wystawa „Malkovich, Malkovich, Malkovich” której autorem jest Sandro Miller. To ten sam zestaw prac pokazywanych obecnie w Leica Gallery Warszawa.

Projekt Millera właśnie odbywa tournee po całej Europie, po raz pierwszy został zaprezentowany pod koniec 2014 roku w Chicago, w galerii Catherine Edelman. W zeszłym roku był pokazywany na festiwalu w Arles i odniósł duży sukces, ekspozycja towarzyszyła również 23. edycji Festiwalu Camerimage. Autor zajmuje się fotografia komercyjną, ale również realizuje przedsięwzięcia artystyczne. Sfotografował Malkovicha wcielającego się w ikoniczne postaci widoczne na najbardziej znanych zdjęciach mistrzów fotografii portretowej.

Miller-Sandro-Malkovich2
Miller-Sandro-Malkovich4
Na wystawę składa się 35 zdjęć, inspiracją do jej powstania były najwybitniejsze prace XX wieku autorstwa Irvinga Penna, Dorothei Lange, Diane Arbus, Richarda Avedona, Berta Sterna, Anne Leibovitz, Herba Rittsa, Alberto Kordy, Andy’ego Warhola, Roberta Mapplethorpe’a, Billa Brandta, Carla Fischera, Davida Baileya, Edwarda Scheriffa Curtissa, Eikoha Hosoe, Gordona Parksa, Horsta P. Horsta, Jima Marshalla, duetu Pierre et Gilles, Williama Kleina, Victora Skrebneskiego i Yosoufa Karsha. Malkovich wcielił się m.in. w Che Guevarę, Hemingwaya, Lenona, a nawet Marlyn Monroe.

Miller-Sandro-Malkovich3
Projekt Millera ma więc charakter wielowarstwowy, autor przypomina o wybitnych dziełach z minionego stulecia i oddaje hołd ich twórcom. Warto zaznaczyć, że artysta często zmienia styl i szuka przeróżnych inspiracji w historii fotografii. Z Johnem Malkovichem współpracuje od niemal dwudziestu lat, obaj poznali się przy okazji sesji fotograficznej dla Steppenwolf Theatre Company w Chicago.

Miller-Sandro-Malkovich5
Miller-Sandro-Malkovich1
Miller-Sandro-Malkovich6
W Warszawie wystawę można oglądać do 12 czerwca
.

Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.