Nowa Sigma 85 mm f/1.4 Art jesienią?

Sigma85mmf1.4EXDGHSM_1
Tydzień temu pojawiła się informacja, że Sigma 85 mm f/1.4 EX DG HSM nie będzie produkowana. Spowodowało to spekulacje, że szykowany jest nowy obiektyw i zostanie on zaliczony do linii Art. Prawdopodobnie zadebiutuje na krótko przed Photokiną 2016.

Sigma 85 mm f/1.4 EX DG HSM została zaprezentowana w lutym 2010 roku. Obiektyw jest dedykowany zarówno dla lustrzanek pełnoklatkowych, jak i formatu APS-C. W konstrukcji optycznej zastosowano 11 elementów (w tym jeden ze szkła niskodyspresyjnego SLD) rozmieszczonych w 8 grupach. Kołowa przysłona składa się z 9 profilowanych listków, minimalna odległość ogniskowania wynosi 85 cm.

Sigma85mmf1.4EXDGHSM_2
Nowa Sigma będzie współpracowała z urządzeniem personalizującym USB DOCK, prawdopodobnie w budowie optycznej znajdziemy, oprócz elementu SLD, soczewkę typu FLD. Obudowa zostanie wykonana z metalu oraz termicznie stabilnego kompozytu, a mechanizmu przysłony z wytrzymałego poliwęglanu i carbonu. Napęd AF będzie obsługiwany zoptymalizowanym ultradźwiękowym silnikiem HSM, który pozwala na tzw. ręczne „doostrzenie” bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw zostanie objęty możliwością odpłatnej wymiany mocowania.

Reklamy

One response to “Nowa Sigma 85 mm f/1.4 Art jesienią?

  1. Oby rzeczywiście tak było…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s