Wojnicki Międzynarodowy Salon Fotograficzny 2016

Wojnicz-Int-Salon_2016
Wojnickie Towarzystwo Fotograficzne FOTUM zaprasza do udziału w Międzynarodowym Salonie Fotograficznym 2016. Przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP), PSA, oraz Fotoklubu RP. Organizatorzy preferują pomysłowość i oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców.

Wojnicz-Int-Salon1
Wojnicki Międzynarodowy Salon Fotograficzny ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział amatorzy i zawodowcy. To już druga edycja tego konkursu, rok temu napłynęło 5371 prac wykonanych przez 714 autorów. Jak na start imprezy to bardzo dużo, najwięcej prac pojawiło się z Polski (803), swoje zdjęcia przysłali też fotografowie z tak egzotycznych krajów jak Kuwejt, Dominikana, Iran, Irak, Sri Lanka, Królestwo Bahrajnu. Złoty medal FIAP otrzymał Yilmaz Aynali z Turcji. Jego praca („Dreams”) powyżej. Wśród wyróżnionych znalazł się Marek Czeremski (zdjęcie pt „Filmowiec”). Złoty medal PSA za zdjęcie „Cosmopolitan” zdobył Wolfgangowi Seiffert z Niemiec. Tytuł najlepszego autora konkursu federacji FIAP trafił natomiast do Irlandczyka Morgana O’Neilla za zdjęcia „once upon a time” oraz „Girl at play”. W sumie nagrodzono blisko 40 autorów z kilkudziesięciu krajów świata

Wojnicz-Int-Salon2
Wojnicz-Int-Salon3
W tym roku obowiązują podobne zasady. Termin zgłoszeń mija 1 października, każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie cztery prace w każdej z dwóch kategorii: portret (A) oraz „open” (B). Należy zarejestrować się na stronie konkursowej http://salon.fotum.org i za jej pomocą zgłosić fotografie do oceny. Należy przy tym pamiętać, że ta sama praca nie może być wysłane na więcej niż jedną kategorię. Na zdjęciu nie może znajdować się żaden podpis lub identyfikator. Fotografie musza spełniać określone warunki techniczne: format JPEG, kolory RGB (nie CMYK), rozdzielczość 300 dpi, z kompresją między 8 a 10. Plik nie może przekraczać 1920 pikseli (dłuższy bok) i 1080 pikseli (krótszy bok). Opłata wstępna za udział w konkursie wynosi 16 euro (18 USD), uczestnicy z Polski płaca jedynie 35 złotych. Przelew powinien być dokonany na konto 12 1050 1722 1000 0090 3046 4599.

Wojnicz-Int-Salon4
Fotografie oceni jury z składzie: Dorota Kycia, Dariusz Kobylański i Krzysztof Stós. Werdykt zostanie ogłoszony 25 października, do zdobycia są medale FIAP, PSA, Fotoklubu RP. Dodatkowych informacji udziela Maciej Babiarz (e-mail: salon@fotum.org).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.