Sony World Photography Awards. Można już nadsyłać zdjęcia

SWPA-logo
W kolejnych latach będziemy starali się prowokować fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych stwierdził Scott Gray, dyrektor generalny World Photography Organisation. Te słowa padły podczas inauguracji przyjmowania zgłoszeń do konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest World Photography Organisation, w tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja. Obecnie konkurs jest zaliczany do najważniejszych wydarzeń w świecie fotografii, a znalezienie się na liście finalistów lub laureatów może znacząco wpłynąć na rozwój kariery.

Khamseh-Asgharow--Fire4
Khamseh-Asgharow--Fire3
Współzawodnictwo przyciąga zarówno młode talenty, jak i uznanych artystów, w ostatniej edycji zgłoszono 230 103 zdjęć, tytuł Fotografa roku w kategorii profesjonalnej przyznano irańskiemu fotoreporterowi Asgharowi Khamseh. Zdobył on też nagrodę L’Iris d’Or, jego poruszająca seria portretów (powyżej i poniżej) zatytułowana „Fire of Hatred” („Ogień nienawiści”) dotyka problematyki społecznej związanej z brutalnymi atakami kwasem.

Khamseh-Asgharow--Fire2
Khamseh-Asgharow--Fire1Warto też zwrócić uwagę m.in. na zdjęcia Kevina Frayera (poniżej), który pokazuje skutki spalanie węgla w Chinach.

Frayer-Kevin_1
Frayer-Kevin_2
Konkurs Sony World Photography Awards jest otwarty dla każdego i co roku prezentuje to, co najlepsze w fotografii. Są cztery kategorie: profesjonalna, otwarta, młodzieżowa i studencka. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem witryny http://www.worldphoto.org. Warto zaznaczyć, że termin zgłaszania prac w zależności od kategorii, jest różny, do 5 grudnia przyjmowane są zdjęcia studentów, miesiąc później upływa termin w kategorii otwartej i młodzieżowej. Do 10 stycznia 2017 roku mogą swoje zdjęcia zgłaszać zawodowcy. Lista finalistów zostanie opublikowana 28 lutego. Ogłoszenie nazwisk zwycięzców konkursu otwartego i konkursów National Awards nastąpi 28 marca, a zwycięzców całego konkursu — 20 kwietnia 2017 r. Do zdobycia jest sprzęt fotograficzny firmy Sony, oraz nagrody pieniężne m.in. 25000 i 5000 USD. Wybrane prace będą zaprezentowane wystawie Sony World Photography Awards w Somerset House w Londynie potrwa od 21 kwietnia do 7 maja 2017 r.

Kategorie:

Konkurs profesjonalny: „Sztuka”: Architektura / Fotografia konceptualna / Krajobraz / Świat natury / Portret / Martwa natura Kategorie dokumentalne: Wydarzenia bieżące i wiadomości / Współczesność / Życie codzienne / Sport

Konkurs otwarty: Architektura / Kultura / Po retuszu / Ruch / Natura / Dzika przyroda / Portrety / Martwa natura / Fotografia uliczna / Podróż

Konkurs młodzieżowy: oceniane będzie pojedyncze zdjęcie związane z tematem „Piękno”.

Konkurs studencki: przeznaczony jest dla studentów kierunków związanych z fotografią. Oceniane będzie pojedyncze zdjęcie związane z zadanym tematem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.