Festiwal Fotografii Fotocooltura 2016. Po raz kolejny

Fotocooltura-2016_1
W Obornikikach zakończył się Festiwal Fotografii Fotocooltura. Impreza trwała jeden dzień, ale przygotowania do tego wydarzenia poczyniono kilka miesięcy temu. Były wystawy, przegląd portfolio, konkurs „Moja ulica jest w Europie”, swoje stoisko miała firma Fujifilm, na którym można było przetestować najnowsze bezlusterkowce i obiektywy.

Festiwal Fotograficzny Fotocooltura powstał w 2013 roku z myślą o propagowaniu dobrej i świadomej fotografii. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób otwartych na nowe doznania artystyczne, głównym celem festiwalu jest więc nie tylko stworzenie przestrzeni do prezentacji własnej twórczości, ale wymiana doświadczeń także z cenionymi fotografami. W tym roku był obecny Maciej Nabrdalik, Maciej Moskwa, Krzysztof Gierałtowski, istotnym punktem programu były też liczne wystawy plenerowe oraz w przestrzeni wystawienniczej, którym towarzyszyły wernisaże i spotkania z autorami. Z pewnością na uwagę zasługiwał pokaz zdjęć Macieja Moskwy, jego sławny i wielokrotnie nagradzany projekt „Uchodźcy” pokazuje skutki ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii. Nie sposób było pominąć wystawy zdjęć  Grzegorza Wełnickiego („Eli, Eli”), Anny Bedyńskiej („White power”), Chrisa Niedenthala („PracujeMY”) i Krzysztofa Gieraltowskiego ( „Remake”). Prezentowane były również wystawy zbiorowe w ramach Forum Inicjatyw Fotograficznych. Swoje prace pokazywały Ośrodki i Kluby fotograficzne z Murowanej Gośliny, Piły, Szamotuł oraz Wrześni. Odbyła się też „projekcja Jednominutówek”, oraz pokaz technik klasycznych.

Kolejna edycja imprezy za rok.

Fotocooltura-2016_2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.