Kodak Professional Film 2.0

Kodak-Professional-Film_1
W AppStore i Google Play można bezpłatnie pobrać nową aplikację Kodak Professional Film. Jest ona adresowana do osób używających jeszcze materiałów halogenosrebrowych firmy Kodak i zastępuje kiedyś bardzo popularne książeczki – przewodniki po materiałach światłoczułych.

Oprogramowanie nie jest nowe i istnieje już od dłuższego czasu (aplikacja była wcześniej dostępna tylko dla iPhone), ale dopiero aktualizacja do wersji 2.0 wprowadza kilka bardzo ciekawych funkcji. Program „waży” zaledwie 16.9 MB, niestety jest dostępny tylko w angielskiej wersji. Dla osób mieszkających poza USA nie przydadzą się adresy sklepów z filmami i odczynnikami. Ciekawe są porady dotyczące filmów, możemy skorzystać z podpowiedzi jaki materiał należy wybrać aby osiągnąć konkretny efekt. Są też wskazówki dotyczące procesu obróbki i oferowanych formatów. Ciekawostka jest „Sun calculator” który poinformuje nas o wschodzie i zachodzie Słońca w naszej aktualnej lokalizacji.

Kodak-Professional-Film_2
Producentem i właścicielem praw do oprogramowania jest firma Kodak Alaris Inc. Została ona wyodrębniona we wrześniu 2013 roku z koncernu Eastman Kodak. Zajmuje się m.in. oprogramowaniem i skanerami dokumentowymi (Information Management), kioskami fotograficznymi i laboratoriami (Retail System&Solutions), filmami, chemią fotograficzną i papierami (Paper&Output Systems). Nie ma tam aparatów cyfrowych, to domena  JK Imaging której udzielono licencji na użycie znaku Kodak.

Aplikację można pobrać na iOS (kliknij) i Androida (kliknij).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.